Reklama

Jesienno-zimową kolekcję ubrań dla pań i panów zaprezentuje znana rzeszowska projektantka Basia Olearka już w sobotę rzeszowskim w klubie Piekiełko.

Basia Olearka zaprezentowała dotychczas rzeszowianom kilka swoich kolekcji ubrań dla pań, począwszy od nagrodzonej w wielu konkursach „Geometrii”, „The Bright Side of life” (Jasna strona życia), „Summer Snow”.

W sobotę (31 października) w klubie Piekiełko w Hotelu Rzeszów o godzinie 20:00 odbędzie się kolejny pokaz mody w wykonaniu Basi Olearki. Podczas premierowego pokazu „RDZA”, kolekcji ubrań zaprojektowanych na okres jesienno-zimowy pokazane będą 12 sylwetek dla pań oraz 6-7 sylwetek męskich.

„RDZA” to kolekcja garderoby dla kobiet i mężczyzn wykonana z różnych tkanin i w pełnej palecie strojów bez zawężania się do jednego rodzaju ubrania. Kolor jest elementem wyróżniającym tej kolekcji. Projektantka zapowiada w ubraniach dużą ilość metalicznych połysków i nici odpowiadających aurze zimowej, jednak jesień, jak sama nazwa pokazu wskazuje, będzie decydującym aspektem kolekcji.

– Jednak jestem związana dość blisko z naturą. To, co się dzieje w przyrodzie siłą rzeczy dość mocno na mnie oddziaływuje, więc jeśli przychodzi jesień tak piękna, jak w tym roku, słoneczna, kolorowa, to po prostu chce mi się używać w strojach tych odcieni – mówi Basia Olearka.

Ubrania, które projektuje Basia Olearka, nie są tworzone tylko i wyłącznie na wybieg. Raczej z myślą o użytkowaniu. Jeśli ktoś chce wyjątkowo prezentować się w pracy lub zachwycać na wieczornym przyjęciu, to ubrania Olearki są projektowane dla takich osób.

– To nie są rzeczy robione stricte, sztuka dla sztuki. Tu są rzeczy jak najbardziej do ubrania, co nie znaczy, że na każdą okazję. Ubrania są mocno prześwitujące, seksowne, ale pewnie niektóre części, np. płaszcze czy spódnice będzie można ubrać do biura, jeśli tam nie ma specjalnie ostrego dres codu – mówi Basia Olearka.

Nad pokazem mody „RDZA” rzeszowskiej projektantki pracuje cały sztab specjalistów takich jak: wizażystka-makijażystka Paulina Popek, fryzjerka Katarzyna Złamaniec, współpracownica Olearki i choreografka pokazów Marta Lebioda, a także osoby, które prowadzą klub Piekiełko i graficzka.

– To jest naprawdę sztab ludzi, żeby taki pokaz zorganizować. Musi być muzyka specjalnie pod pokaz zmiksowana. Będzie też intro, które zrobi tancerz Mieszko Nagaj, oraz tancerze na początku pokazu. Ja jestem tylko elementem, który dał bodziec, żeby taką imprezę zorganizować – mówi Olearka.

Po pokazie mody przewidziane jest after party w stylu Halloween.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama