Zdjęcie: Davide Degano / Materiały prasowe
Reklama

Muzycznymi gwiazdami imprezy będą North East Ska Jazz Orchestra z Włoch oraz powracający na festiwal Mesajah z Polski.

Organizatorem „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla Klimatu” jest Rzeszowski Dom Kultury. Impreza odbędzie się już po raz dziewiąty – w sobotę, 1 czerwca, na rzeszowskich bulwarach. Festiwal promuje szczytną ideę troski o środowisko naturalne planety Ziemi.

Od godz. 11:00 na uczestników czekać będzie mnóstwo eko-atrakcji: rekreacyjnych, edukacyjnych i kulinarnych w aż 11 strefach. O 16:00 otwarta zostanie strefa koncertowa, w której o dobrą zabawę oraz pozytywne wibracje zadbają Kulturalny i Roots Digital.

Na scenie wystąpią czołowi przedstawiciele polskiej sceny reggae – Mesajah, Dubska i KoNoPiAnS oraz zagraniczna gwiazda wieczoru – włoski big band North East Ska Jazz Orchestra. Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Szczegółowy program jest na: rdk.rzeszow.pl.

Zdjęcie: materiały prasowe

Do tej pory na „Reggae nad Wisłokiem” gościły m.in. polskie zespoły Jamal, Vavamuffin, Tabu i Maleo Reggae Rockers, jak również reprezentanci brytyjskiej sceny – Ghetto Priest oraz Dark Angel.

Festiwalowi patronują: prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek i Liga Ochrony Przyrody Okręgu Podkarpackiego w Rzeszowie. Sponsorami są: kino Helios, Bema-Res, Windoormatic i SM Project oraz liczni partnerzy odpowiedzialni za dodatkowe atrakcje tematyczne.

KONCERTY – START 16:00

Prowadzenie: Kulturalny & Roots Digital

– 16:40-18:00 – KONOPIANS

– 18:30-19:35 – DUBSKA

– 19:50-21:00 – MESAJAH

– 21:00-22:30 – NORTH EAST SKA JAZZ ORCHESTRA

Zdjęcie: materiały RDK

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama