Zdjęcie: Rzeszów News

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie od 1 lipca likwiduje linię nr 14. Skraca kursy linii nr 4. Będą też nowe linia.

Jak poinformował ZTM, który odpowiada za organizację miejskiej komunikacji autobusowej realizowanej przez MPK, zmiany w rozkładzie jazdy dotyczą pięciu linii.

Linia nr 4 zostaje skrócona do wschodnich  granic miasta (ul. Lwowska granica). Ma to związek z tym, że autobusy MPK nie będą jeździły do Malawy. ZTM zwiększy za to liczbę dotychczasowych kursów. Całkowicie zostanie zlikwidowana zostanie linia nr 14 z powodu wycofania kursów do Krasnego i Palikówki.

Od 1 lipca ZTM wprowadzona nową linię nr 23. Autobusy będą jeździły na trasie: Lubelska – Marszałkowska – Cieplińskiego – Mochnackiego – Langiewicza – Bat. Chłopskich – Podkarpacka – Matuszczaka.

To nie jedyna nowa linia obsługiwana przez MPK. Kolejna to 48. Autobusy będą jeździły na trasie: Łukasiewicza – Sikorskiego – Rejtana – Lwowska – Cienista (cmentarz).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

ZTM poinformował także, że część kursów linii nr 44 zostaje wydłużonych do przystanku Królka pętla (WSIiZ).

Warto też pamiętać, że w okresie wakacji – od 26 czerwca do 1 września br. (nowy rok szkolny rozpoczyna się 4 września) nie będą realizowane kursy na liniach: 0A, 0B, 6, 12, 18, 19, 21 (wszystkie kursy), 34, 39 (wszystkie kursy) i 46 oznaczone literką „s” – kursuje w dni nauki szkolnej

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama