Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

Na 15 liniach autobusów MPK w Rzeszowie od 1 listopada zmienia się rozkład jazdy. Uruchomione będą także dwie nowe linie.

Dwie nowe linie to 59 i 27. Autobusy tej pierwszej umożliwią dojazd mieszkańcom ul. Architektów i Zawiszy Czarnego do centrum miasta.

Nowa linia zacznie swoją trasę przy pl. Kilińskiego, tego samego przystanku co „0”. Dalej przejedzie przez ulice: Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Dąbrowskiego i Podkarpacką. Tam skręci w IX Dywizji – nową przewiązkę pomiędzy Podkarpacką i Przemysłową. Zahaczy o Zawiszy Czarnego i Architektów, by zakończyć kurs przy Urzędzie Celnym na Przemysłowej.

Autobusy drugiej nowej linii 27 będą jeździły na trasie: Bł. Karoliny – Kotuli – Krakowska – Piłsudskiego – Pl. Wolności – Rejtana – Niepodległości – Lwowska (szpital) – Cienista (cmentarz).

Od 1 listopada zmienią się rozkłady jazdy linii 15, 17, 20, 25, 26, 29, 33, 34, 35, 36, 38, 49 oraz trzech nocnych: N1, N2, N3. Zmiany są związane z wdrażaniem jednolitego systemu informacji o kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w Rzeszowie.

“15” – wydłużenie wszystkich kursów od i do ul. Jarowej z likwidacją wjazdu (przejazdu) przez ul. Matuszczaka oraz wprowadzeniem w kursach na ul. Cienistą przejazdu przez pętlę autobusową przy Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 na ul. Lwowskiej, zmiany w godzinach kursowania autobusów,

“17” – zmiany w godzinach kursowania autobusów dostosowane do linii nr 34

“20” – zmiany w godzinach kursowania autobusów,

“25” – zwiększenie ogólnej ilości kursów, zmiany w godzinach kursowania autobusów,

“26” – zwiększenie ogólnej ilości kursów, zmiany w godzinach kursowania autobusów,

“29” – niewielkie korekty czasów przejazdów autobusów,

“33” – zwiększenie ilości kursów, uruchomienie kursowania w soboty, niedziele i święta,

“34” – zwiększenie ilości kursów, zmiany w godzinach kursowania autobusów dostosowane do linii kursów linii nr 17 oraz skierowanie linii ul. Paderewskiego i Krzyżanowskiego, zamiast części Al. Rejtana i Niepodległości,

“35” – zmiany w godzinach kursowania autobusów dostosowane do linii kursów linii nr 34,

“36” – zmiany w godzinach kursowania autobusów,

“38” – wydłużenie wszystkich kursów kończących i rozpoczynających bieg na ul. Przemysłowej do i od ul. Zwięczyckiej MPWiK, zmiany w godzinach kursowania,

“49” – zmiany w godzinach kursowania autobusów,

“N1” – zmiany w godzinach kursowania autobusów,

“N2” – zmiany w godzinach kursowania autobusów,

“N3” – zmiany w godzinach kursowania autobusów.

Rozkłady jazdy tych linii dostępne są TUTAJ oraz sukcesywnie wywieszane na przystankach.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.