Reklama

W ramach ogólnopolskich obchodów 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w najbliższych dniach w Rzeszowie będzie otwartych wiele placówek, które rozwinęły się dzięki funduszom europejskich.

– W dniach 1-2 maja zostanie otwarta dla zwiedzających Stacja Uzdatniania Wody przy ul. Zwięczyckiej 36, w godz. 8 -14.

– Od 1 do 11 maja będzie można również odwiedzić świetlicę MPEC przy ul. Staszica 24. W godz. 9 -13 odwiedzający dowiedzą się o modernizacji miejskiego systemu ciepłowniczego, modernizacji sieci ciepłowniczej oraz przebudowie sieci ciepłowniczej Rzeszowa.

– 2 maja w godz. od 8 do 15 w Zespole Szkół Gospodarczych przy ul. Spytka Ligęzy 12 dla zwiedzającym  zostaną udostępnione m.in. pracownie gastronomiczne i obsługi konsumenta, będzie możliwość zapoznania się z działalnością szkoły, odbędą się pokazy kulinarne, zawody sportowe, a nauczyciele udzielą porad żywieniowych.

– 6 maja w godz. 10 -13 Dom Pomocy Społecznej im. Józefy Jaklińskiej przy ul. Powstańców Styczniowych 37 udostępni pomieszczenia Domu Pomocy, m.in. sale terapeutyczne, rekreacyjno-sportowe, będzie można zapoznać się z działalnością Domu Pomocy Społecznej, odbędzie się także część artystyczna: recytacja wierszy, wystawa prac plastycznych, pokazy szycia oraz możliwość skorzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego.

– 8 maja w 13 -16 Dom Pomocy dla Kombatantów im. Bohaterów Westerplatte przy ul. Powstańców Śląskich 4 udostępni dla zwiedzających sale terapeutyczne. W trakcie zwiedzania będzie można zapoznać się z działalnością Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów oraz odbędzie się: recytacja wierszy, występ chóru, prezentacja humorystycznych skeczy, wystawa prac plastycznych mieszkańców, wystawa fotografii związanych z historią i działalnością Domu.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– 8 maja w godz. 11.50-12.50 Zespół Szkół nr 3 przy ul. Ptasia 2 oferuje prezentacje przygotowane przez uczniów na temat wybranych krajów europejskich, piosenki w języku niemieckim i angielskim, recytację wierszy, wystawę prac z projektów i albumów ze zdjęciami oraz warsztaty dla uczniów.

– 9 maja w godz. 12 -15 Centrum Kształcenia Praktycznego udostępni zwiedzającym nowo wyposażone pracownie przy ul. Hetmańskiej 45b i  Warszawskiej 26a. W budynku przy ul. Hetmańskiej odbędą się warsztaty branży mechanicznej w tym: obróbka, skrawanie, spawalnictwo, pomiary warsztatowe, badania materiałowe, programowanie obrabiarek CNC. Na Warszawskiej odbędą się natomiast warsztaty w pracowni branży samochodowej m.in.  blacharstwo i mechatronika samochodowa.

– 9 maja w godz. 10 -14 w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Hoffmanowej 13 odbędzie się prezentacja filmów dotyczących projektów dofinansowanych z funduszy unijnych, spotkanie z młodzieżą, która brała udział w projektach oraz wystawa dotycząca projektów unijnych.

– 9 maja w godz.  9 -15 w Zespole Szkół Plastycznych im. Piotra Michałowskiego, ul. Staszica 16a odbędzie się wystawa prac ceramicznych i graficznych przygotowanych w ramach projektów unijnych.

– 9 maja w godz. 9 -13 w Zespole Szkół nr 6 przy ul. Ignacego Solarza 12 będzie można odwiedzić stoiska na korytarzach szkolnych, zawierające informacje o krajach Unii Europejskiej, odbędą się prezentacje efektów prac w ramach projektów realizowanych przez szkołę, m.in. pokazy robotów wykonanych przez uczniów w ramach zajęć pozaszkolnych.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama