Fot. Joanna Bród / Rzeszów News. Na zdjęciu biletomat przy ul. Lubelskiej

Wojewoda podkarpacki opublikował uchwałę Rady Miasta Rzeszowa o likwidacji nocnej taryfy w miejskich autobusach obsługiwanych przez MPK i wprowadzeniu wspólnego biletu na przejazd autobusami i pociągami Przewozów Regionalnych.

Uchwała w dzienniku urzędowym województwa podkarpackiego została opublikowana w poniedziałek po południu. To ważny dzień, bo gdyby taki dokument opublikowano później, to nowe zasady nocnej jazdy autobusami Zarządu Transportu Miejskiej obowiązywałyby dopiero od 1 września br.

Likwidacja nocnej taryfy wchodzi w życie od 1 sierpnia. Pasażerowie nie będą więc dopłacali do biletu 100 procent jego wartości pomiędzy godzinami 23:00-5:00. Obecnie jest tak, że za jazdę autobusami w tych godzinach trzeba zapłacić 6 zł (bilet normalny). Ale to także była fikcja, wystarczyło kupić godzinny bilet u kierowcy za 4 zł. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Oprócz likwidacji nocnej taryfy, od 1 sierpnia zacznie obowiązywać także łączony bilet na przejazd miejskimi autobusami i pociągami obsługiwanymi przez spółkę Przewozy Regionalne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wspólny bilet będzie obowiązywał na trasach: Rzeszów Gł. – Babica Kolonia (w Boguchwale), Rzeszów Gł. – Trzciana (w Świlczy), Rzeszów Gł. – Strażów (w Krasnem). Do biletu sieciowego (normalny 88 zł) trzeba będzie dopłacić tylko 4 zł. W przypadku studenckich „sieciówek” (44 zł) opłata wzrośnie o 2 zł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama