W 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe. W Rzeszowie uroczystości rocznicowe odbędą się przed Pomnikiem Chwały Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów AK.

Syreny zostaną włączone o godz. 17:00 i będą emitować sygnał ciągły przez jedną minutę. Z apelem do podkarpackich samorządów o uruchomienie syren zwróciła się wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

– Ma to na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci bohaterów oraz cywilnych ofiar Powstania Warszawskiego – informuje Małgorzata Oczoś-Błądzińska, rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Wojewoda zaapelowała także o wywieszenie 1 sierpnia flagi państwowej na budynkach użyteczności publicznej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W Rzeszowie uroczystości rocznicowe rozpoczną się o godz. 17:00 na placu przed Pomnikiem Chwały Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów AK. W programie: włączenie syren alarmowych symbolizujących godzinę „W”, sygnał „Słuchajcie wszyscy”, złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu, wciągnięcie flagi RP na maszt, odegranie hymnu państwowego.

Będą też przemówienia okolicznościowe, apel pamięci wraz z salwą honorową i hasłem „Wojska Polskiego”, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem, pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego w wykonaniu solisty Centrum Sztuki Wokalnej oraz koncert „Marsz Mokotowa” w wykonaniu artystów Centrum Sztuki Wokalnej (scena przy fontannie multimedialnej).

Z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbywa się wystawa. Szczegóły czytaj TUTAJ

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama