Reklama

Na ośmiu liniach autobusów MPK w Rzeszowie od 1 sierpnia zmieni się rozkład jazdy. Ma to związek z wprowadzanym jednolitym systemem informacji o kursowaniu miejskich autobusów.

Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów dotyczą linii nr: 1, 8, 9, 11, 12, 22, 23 i 31. Andrzej Chorzępa z Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował nas, że zmiany od 1 sierpnia w funkcjonowaniu miejskiego przewoźnika obejmują głównie nazewnictwa przystanków i ich ujednolicenie. Zmiany dotyczą także rozkładu jazdy autobusów.

– Drobne, minutowe przesunięcia czasów przejazdów autobusów spowodowane są koniecznością ujednolicenia bazy danych wszystkich kursów na wszystkich liniach. Te korekty poprzedzone zostały rzeczywistymi pomiarami w „terenie” czasów jazdy, by zminimalizować ewentualne opóźnienia w kursowaniu autobusów – tłumaczy Andrzej Chorzępa.

Zapewnia, że nie zlikwidowano żadnych kursów i na razie nie zmieniono żadnych tras przejazdów autobusów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

10 KOMENTARZE

  1. Linia 12 jezdzi na drabinianke, biała, debine i budziwoj. Okolo 39 tys ludzi. Jedyna linia co jezdzi srednio co pol godziny w dni powszechne a w soboty i niedziele co poltorej godziny 🙂 Kazda reforma to likwidacja polaczen i przesiadka ludzi do aut osobowek. Jak ktos pracuje w weekendy w handlu lub budowlance to daje za wygrana i jedzie rowerem tak dba mpk o taka ilosc ludzi

Comments are closed.