Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News

Znów podrożeją bilety na baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pułaskiego. Droższe będzie też wejście na Żwirownię. 

Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa poinformował, że tegoroczny sezon kąpielowy w Rzeszowie oficjalnie rozpocznie się 10 czerwca. Od kilku tygodni trwają przygotowania do inauguracji sezonu. Na basenach ROSiR-u najpierw opróżniono wodę z niecki basenu wyczynowego oraz brodziki dla dzieci, a potem z basenu rekreacyjnego. 

– Niecki zostały dokładnie umyte i wstępnie przygotowane do ostatecznego czyszczenia przed nalaniem wody – przekazał Gubernat. 

W kolejnym etapie pracownicy ROSiR umyli pozostałe elementy basenów, m.in. rynny przelewowe, obrzeża basenowe, kratki i liny torowe. Wyczyszczone zostały szatnie oraz nawierzchnia tartanowa między basenami. Na terenie basenów przy ulicy Pułaskiego będą się odbywały imprezy, dlatego dokupiono 15 ton piasku do boiska piłki plażowej.

Z kolei na miejskim kąpielisku Żwirownia przy ul. Kwiatkowskiego wkrótce zostanie rozebrana część uszkodzonego pomostu. Nowe elementy drewniane są obrabiane, zabezpieczane i malowane. Do hangaru przy kąpielisku został doprowadzony prąd, odnowiono także jego elewację. Na plażę dowieziono 100 ton świeżego piasku.

– Oba kąpieliska będą strzeżone przez ratowników, w obu miejscach będą działać punkty gastronomiczne, także w formie food trucków – dodaje Bartosz Gubernat. 

Jakie ceny biletów? 

Baseny przy ulicy Pułaskiego będą czynne codziennie, od godz. 9:00 do 20:00, Żwirownia – od 10:00 do 18:00. Już w ubiegłym roku bilety na oba kąpieliska mocno podrożały. Na baseny cena biletu normalnego wzrosła z 12 do 22 zł, na Żwirownię – z 2 do 5 zł. W tym roku bilety znów podrożeją. Na baseny o 3 zł – do 25 zł, na Żwirownię o złotówkę – do 6 zł.

Tańsze będą bilety po godz. 17:00. Za normalny zapłacicie 17 zł. Ceny biletów ulgowych w godzinach 9:00-17:00 będą kosztowały 17 zł, od 17:00 do 20:00 – 12 zł. Za wynajęcie leżaka trzeba będzie zapłacić 12 zł (od 9:00 do 17:00) i 6 zł (od 17:00 do 20:00). 

W przypadku biletów ulgowych na Żwirownię, te będą kosztowały 4 zł, za wynajęcie leżaka trzeba będzie zapłacić 10 zł, a kajaka na godzinę 24 zł – o 4 zł więcej niż w 2022 roku. 

Bezpłatny wstęp na baseny ROSiR-u mają dzieci do lat 3 (za okazaniem dokumentu stwierdzającego wiek dziecka), weterani i weterani poszkodowani, oraz osoby niepełnosprawne na wózkach inwalidzkich wraz z opiekunem.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama