Zdjęcie: Muzeum - Zamek w Łańcucie
Reklama

Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich , które odbędą się w dniach 12-14 maja. 

Tegoroczny tytuł łańcuckiego wydarzenia to „Muzeum – Zamek w Łańcucie: odkryj domowe oblicze zamkowego życia i zobacz ordynackie spa z początku XX w.”. Będzie można zwiedzić II piętro Zamku oraz Łaźnie Zamkowe. Bilet w promocyjnej cenie – 1 zł.

Czym różni się ekspozycja II piętra i piwnic zamkowych od reprezentacyjnych sal I piętra rezydencji? Wnętrza II piętra ukazują specyfikę codziennego życia i w znaczący sposób różnią się od sal I piętra zamku.

– Na II piętrze turyści odnajdą np. apartamenty dla pozostałych gości oraz pokoje dla służby. Wnętrza na tej kondygnacji są bardziej „przytulne” i „domowe” – wyjaśnia Joanna Garbulińska-Charchut z Muzuem – Zamek w Łańcucie.

W piwnicach rezydencji mieszczą się Łaźnie Zamkowe ˗ unikatowa w skali kraju atrakcja. Przed II wojną światową było to miejsce niezwykle nowoczesne jak na tamte czasy. Ordynackim spa zachwycali się goście rezydencji. Łaźnie Zamkowe służyły nie tylko nowoczesnemu, luksusowemu wypoczynkowi, ale także posiadały walory lecznicze.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po wojnie w Łaźniach Zamkowych zlikwidowano instalacje, pozbawiając tym samym Muzeum i turystów jednego z ciekawszych miejsc. Odtworzenie i udostepnienie zwiedzającym historycznych Łaźni Zamkowych, było możliwe dzięki Funduszom Europejskim.

W czasie Dni Otwartych Funduszy Europejskich, wejściówki na ekspozycję II piętra Zamku oraz do Łaźni Zamkowych, będzie można kupić w kasach biletowych w budynku Maneż (ul. 3 Maja 10).

Organizatorem ogólnopolskiej akcji jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. To 10. odsłona wydarzenia, które jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Akcja pozwala na bliższe poznanie różnorodności projektów, realizowanych z pomocą  dotacji unijnych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama