Fot. Materiały prasowe. a zdjęciu Magda Steczkowska
Reklama

44 wokalistów z całego kraju zawalczy o Grand Prix 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”.  Festiwal odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia w Rzeszowie. 

Organizatorem „Piosenki w Meloniku” jest Rzeszowski Dom Kultury. W dotychczasowych dziewięciu edycjach festiwalu wzięło udział blisko 1000 uczestników z ponad 200 miast. Ich sceniczne prezentacje oceniali czołowi polscy artyści, m.in.: Katarzyna Groniec, Renata Przemyk, Robert Janowski, Mieczysław Szcześniak, Michał Szpak czy Natasza Urbańska.

W gronie jury tegorocznego festiwalu znaleźli się troje znanych artystów: Robert Janowski (piosenkarz, aktor, prezenter telewizyjny), Magda Steczkowska (piosenkarka, autorka tekstów) oraz Arek Kłusowski (piosenkarz, kompozytor, tekściarz). Jurorzy wyłonili 44 finalistów ze 146 zgłoszonych uczestników z 77 miejscowości z całej Polski.

Finaliści, podczas przesłuchań, zawalczą o Grand Prix w wysokości 5000 zł oraz nagrody w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-18 lat i powyżej 19 lat. Festiwal odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83. W piątek, 8 kwietnia, o 10:00 rozpocznie się finał z udziałem wokalistów.

– Wstęp na konkursowe przesłuchania jest bezpłatny – poinformował Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury. 

W sobotę, 9 kwietnia, o 18:00 odbędzie się Koncert Galowy. Wystąpią na nim wszyscy nagrodzeni laureaci oraz gwiazda wieczoru – Magda Steczkowska. Koncert poprowadzi Robert Janowski, a bilety w cenie 70 zł można kupić na stronie www.rdk.rzeszow.pl oraz w siedzibie RDK przy ul. Staromiejskiej 43a (pn.-pt., 10:00-17:00).

Festiwalowi „Piosenka w Meloniku” patronuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, prezydent Rzeszowa, wojewoda podkarpacki oraz marszałek podkarpacki. Festiwal wspierają Instytut Muzyki UR oraz sponsorzy: kino Helios oraz Pajownia i Ewelina Sudoł Kreacja Piękna.

Zdjęcie: materiały Rzeszowskiego Domu Kultury

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama