Zdjęcie: Maciej Rałowski / RzeNews

Pod koniec lutego poznamy nazwisko nowego dyrektora rzeszowskiego teatru. Dziesięć osób zgłosiło swoja kandydaturę na to miejsce.

W ubiegłym tygodniu minął termin składania aplikacji na stanowisko dyrektora im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Poprzedni dyrektor Remigiusz Caban został zwolniony w atmosferze skandalu i rozpraw sądowych.

Zarząd Województwa Podkarpackiego przystąpił do wyłonienia nowego dyrektora, spośród 10 zgłoszeń. W skład komisji oceniającej kandydatów wejdą: trzej przedstawiciele marszałka województwa, dwóch przedstawicieli Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwóch przedstawicieli zakładowych organizacji związkowych teatru, dwóch przedstawicieli stowarzyszeń zawodowych lub twórczych.

Postępowanie konkursowe będzie prowadzone w dwóch etapach: sprawdzania zgodności ofert zgodnie z kryteriami konkursu oraz z rozmów z kandydatami i analizie przedstawionej przez nich strategii zarządzania teatrem.

Pracownicy urzędu marszałkowskiego nie chcą jeszcze zdradzać nazwisk kandydatów.  Nieoficjalnie mówi się o tym, że swoją kandydaturę zgłosił m.in. Jan Nawara i Waldemar Matuszewski (obaj szefowali już „Siemaszce”), Jacek Bunsch (reżyser teatralny i były dyrektor teatru we Wrocławiu).

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama