Zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury
Reklama

W czwartek i piątek na scenie Rzeszowskiego Domu Kultury swój jubileusz 10-lecia obchodzić będzie Studio Aktorskie Melpomena. Dwukrotnie wystawiona zostanie sztuka „Dom Kobiet” na podstawie dramatu Zofii Nałkowskiej.     

Melpomena działa w RDK nieprzerwanie od 2011 roku. Przez wiele lat siedzibą studia aktorskiego był Rzeszowski Dom Kultury filia Biała, obecnie jego próby odbywają się w filii Dąbrowskiego. Reżyserem i instruktorem Melpomeny, do którego na przestrzeni 10 lat należało 160 młodych aktorów, jest Bożena Kania-Pięta.

W tym czasie studio Melpomena przygotowało wiele premier teatralnych, takich jak: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Czerwony kapturek”, „Ania
z Zielonego Wzgórza”, „Pchła Szachrajka”, „Listy miłosne Franciszka Starowieyskiego”, „W małym dworku”, „Mały Książę”, „Wakacje z Zielonym” czy „Dziewczynka z zapałkami”.

Obecnie Melpomena przygotowała jubileuszową premierę „Domu Kobiet” będącą adaptacją dramatu autorstwa Zofii Nałkowskiej. – Sztuka mówi o koszmarnym losie kobiet, które ułożyły swoją egzystencję w oparciu o zamknięty, mieszczański model moralny i obyczajowy – przypomina Daniel Czarnota z RDK. 

Wszyscy miłośnicy teatru i nie tylko będą mogli obejrzeć prapremierę oraz premierę „Domu Kobiet” 11 listopada i 12 listopada o godzinie 18:00 w RDK filia Przybyszówka przy ul. Dębickiej 170. Bilety w cenie 10 zł będą na miejscu bezpośrednio przed każdą ze sztuk.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama