Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Do 13 lutego trwają do 10. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który w dniach 3-4 kwietnia br. odbędzie się w Rzeszowie. 

Do udziału w jubileuszowej edycji festiwalu Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wokalistów z całej Polski. „Piosenka w Meloniku” to przewodnia impreza RDK, która już od 10 lat stanowi efekt połączenia takich dziedzin sztuki, jak muzyka i teatr.

– To nie tylko przestrzeń, w której dochodzi do corocznego spotkania polskich środowisk artystycznych, ale przede wszystkim miejsce, którego klimat sprzyja wprowadzeniu na mapę kulturalną Polski, imprezy będącej przedsionkiem do prawdziwej kariery – twierdzi Daniel Czarnota z RDK. 

Finał 10. Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku” odbędzie się 3 kwietnia br. w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dzień później, 4 kwietnia, w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbędzie się natomiast uroczysty Koncert Galowy, podczas którego wystąpią wszyscy nagrodzeni laureaci oraz specjalna gwiazda wieczoru.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Tegoroczni finaliści zawalczą o Nagrodę Grand Prix w wysokości 5 000 zł oraz festiwalowe statuetki. Zgłoszenia uczestników potrwają do 13 lutego, a konkurs wokalny tradycyjnie przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-18 lat oraz 19 i więcej lat.

Regulamin, karta zgłoszenia oraz szczegółowe informacje dotyczące udziału w Festiwalu dostępne są na stronie internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury: www.rdk.rzeszow.pl.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama