Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Jakim cudem na kartce papieru oświetlonej promieniami słońca pojawia się obraz? O tym dowiedzą się uczestnicy warsztatów „100 Cyjanoportretów na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości”, które w niedzielę odbędą się w Rzeszowie.

Uczestnicy warsztatów poznają jedną z najstarszych technik fotograficznych, jaką jest cyjanotypia. Warsztaty są częścią obchodów 26. Europejskich Dni Dziedzictwa w Rzeszowie.

Atelier Aparat Caffe – społeczne muzeum i galeria fotografii – zaprasza mieszkańców Rzeszowa i okolic do wzięcia udziału w otwartych warsztatach fotograficznych. Uczestnicy będą mieli okazję do zrobienia sobie bezpłatnie rodzinne, pamiątkowe zdjęcia nawiązując do tradycji dziadków sprzed 100 lat.

Na czas warsztatów wnętrze Atelier przemieni się w wehikuł czasu, dzięki przygotowanym kostiumom i scenografii studia fotograficznego w klimacie epoki dwudziestolecia międzywojennego. Każdy uczestnik będzie mógł uczestniczyć w procesie przygotowywania fotografii w technice cyjanotypii od początku do końca.

Efektem warsztatów będą błękitne obrazy, które uczestnicy będą mogli zabrać do domu na pamiątkę. Cyjanotypia to żywa historia fotografii pozwalająca poczuć klimat przełomu XIX i XX wieku oraz podstawowe zasady powstawania fotografii klasycznej.

Warsztaty odbędą się w niedzielę 9 września w Atelier Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 od 11:00 do 16:00. Organizatorzy przewidzieli 100 miejsc. Obowiązuje kolejność przyjścia na warsztaty. Wstęp bezpłatny. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: