Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Rzeszowska „Zorza” świętuje 100-lecie amerykańskiej wytwórni filmowej Warner Bros. Z tej okazji, w czwartek (11 maja) zobaczycie „Sokół maltański” z Humphreyem Bogartem.

Na 100-lecie Warner Bros, rzeszowska Zorza prezentuje klasyki kina. Zaczęła 20 kwietnia od „Przeminęło z wiatrem”. W czwartek, 11 maja, o godz. 18:30 kolejna projekcja – „Sokół maltański” z ikoną amerykańskiego kina, Humphreyem Bogartem. Bilety w cenie 18 zł.

„Sokół maltański” powstał w 1941 roku. Grupa podejrzanych osobników nie cofnie się przed niczym, aby zdobyć drogocenny skarb – wysadzoną klejnotami statuetkę sokoła. Detektyw Sam Spade, za wszelka cenę pragnie dowiedzieć się, dlaczego tak bardzo zależy im na jej zdobyciu – i kto stoi za zamordowaniem jego partnera.

Obsada pełna gwiazd, w tym Sydney Greenstreet, Mary Astor, Peter Lorre i Elisha Cook Jr., towarzyszy Bogartowi w tym doskonałym, ponadczasowym kryminale, który wprost z kart powieści Dashiella Hummetta został przeniesiony na ekran przez reżysera Johna Hustona.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„Sokół maltański” był nominowany do trzech Nagród Akademii (1941) – Najlepszy film, aktor drugoplanowy (Greenstreet), scenariusz (Huston). – Film wyniósł Bogarta na aktorski firmament, a Hustonowi otworzył drzwi do kariery reżysera – przypomina Katarzyna Kazanecka z rzeszowskiej Zorzy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama