Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

– Opowiedzenie historii poprzez muzykę i nietuzinkowe słowa – to intencja organizatorów koncertu „Tryptyk Niepodległa”, który 4 listopada odbędzie się w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Na scenie wystąpi m.in. Kayah. 

Koncert „Tryptyk „Niepodległa” na tydzień przez 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości organizują rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej oraz wojewoda podkarpacki i Wojewódzki Dom Kultury.

Jak poinformowała Katarzyna Gajda-Bator z IPN w Rzeszowie, podczas koncertu zaprezentowane zostaną utwory, które weszły na stałe do kanonów polskiej klasyki,
w odświeżonych aranżacjach, przygotowanych przez producentów muzycznych przedsięwzięcia pod kierownictwem Adama Lemańczyka.

– Widowisko będzie formą podróży historycznej. Realizatorzy widowiska przeprowadzą widzów przez okres niewoli, czas walki o niepodległość, aż do XX-lecia międzywojennego – zapowiada Katarzyna Gajda-Bator

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Intencją IPN oraz współorganizatorów koncertu jest opowiedzenie historii poprzez muzykę i nietuzinkowe słowa. Na scenie pojawią się wybitni wokaliści polskiej sceny muzycznej: Kacper Andrzejewski, Anna Grzelak, Małgorzata Chruściel, Żaneta Łabudzka, Krzysztof Iwaneczko, Sławek Uniatowski i Kayah. Solistom towarzyszyć będzie orkiestra i sekcja rytmiczna.

Bezpłatne wejściówki można odbierać od poniedziałku (29 października) w siedzibie IPN w Rzeszowie, ul. Słowackiego 18. Informacje o dostępności biletów można uzyskać pod numerem tel. 17 860 60 54. Sam koncert 4 listopada rozpocznie się o godz. 18:00.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama