Reklama

Prezentacje uczestników oceni czteroosobowe jury w składzie: Robert Janowski, Olga Bończyk, Dariusz Kordek i Magdalena Skubisz. Imprezie, która odbędzie się w najbliższy czwartek (12 lutego), patronuje Rzeszów News.

[Not a valid template]

 

Na finałowe przesłuchania V Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” mieszkańców zaprasza Rzeszowski Dom Kultury.

Do tegorocznej edycji Festiwalu, która jest pierwszą o zasięgu międzywojewódzkim, zgłosiło się blisko 100 uczestników. Do wokalnego konkursu zakwalifikowało się ostatecznie 100 wokalistów z 35 miast. Organizatorzy będą gościć w tym roku uczestników z województwa podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz śląskiego.

Najliczniejsze reprezentacje artystyczne będą posiadały, takie miasta jak Rzeszów, Krosno, Kraków oraz Katowice. Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Rzeszowa, marszałka podkarpackiego, wojewody podkarpackiego i Narodowego Centrum Kultury.

Finałowe przesłuchania rozpoczną się w czwartek godzinie 11:00 w budynku Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83. Wstęp jest bezpłatny.

Wokalnym prezentacjom przysłuchiwać będzie się gwiazdorskie jury w składzie: Robert Janowski, Olga Bończyk, Dariusz Kordek i Magdalena Skubisz.

Uroczyste ogłoszenie wyników zaplanowane zostało na godzinę 20:00. Podczas niego najlepszy uczestnik „Piosenki w Meloniku” zostanie nagrodzony prestiżową statuetką Grand Prix oraz atrakcyjną nagrodą rzeczową. Jury przyzna także statuetki we wszystkich trzech kategoriach wiekowych konkursu.

Po raz pierwszy w historii Festiwalu przyznane zostanie ponadto dodatkowe wyróżnienie – „Nagroda Powiatu Rzeszowskiego – Osobowość Sceniczna”. Dyplomy wraz ze specjalnymi nagrodami rzeczowymi trafią do wyróżniających się uczestników z każdej kategorii wiekowej. Przyznane zostaną przez Radę Powiatu Rzeszowskiego, która weźmie pod uwagę takie kryteria, jak niestandardowe ujęcie tematu piosenki, zabawa tekstem i muzyką piosenki podczas występu, wizerunek sceniczny, kontakt wykonawcy z publiką oraz reakcja publiczności na występ artysty.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: