Zdjęcie: Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa

Sadzonki grabu pospolitego, klonu jaworu oraz lipy drobnolistnej nasadzono na działce przy ulicy Krogulskiego w Rzeszowie – w taki nietypowy sposób Deloitte świętowała zatrudnienie tysięcznego pracownika w rzeszowskim biurowcu.

– Zatrudnienie 1000 pracownika to wyjątkowe osiągnięcie dla naszej organizacji, więc od razu wiedzieliśmy, że chcemy upamiętnić je w sposób, który zostawi po sobie widoczny ślad oraz będzie pożyteczny dla mieszkańców – mówi Tomasz Pałka, Deloitte CE BSC Leader.

Pozytywny odbiór 

Zdjęcie: Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa

1000 sadzonek drzew (grab pospolity, klon jawor, lipa drobnolistna) nasadzono na działce przy ul. Krogulskiego, niedaleko biura Deloitte przy ul. Warszawskiej, gdzie znana firma doradcza od 2015 roku ma swoje Centrum Usług dla Biznesu. 

Teren pod nasadzenia wybrano w porozumieniu z Zarządem Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Jego pracownicy szybko wskazali właściwe miejsce. – Cieszy nas, że akcje tego typu spotykają się z pozytywnym odbiorem i zaangażowaniem – podkreśla Pałka.

To nie pierwsza proekologiczna akcja pracowników Deloitte w Rzeszowie. Tworzyli w mieście już m.in. ogrody roślinne i kwiatowe czy porządkowali tereny zielone i leśne. – Będziemy kontynuować podobne inicjatywy w przyszłości – deklaruje Małgorzata Kubiś z Deloitte. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Krok do neutralności klimatycznej

Na dobrej współpracy miasta z przedsiębiorcami zależy też Konradowi Fijołkowi, prezydentowi Rzeszowa – stolica Podkarpacia jest jednym ze 100 miast w całej Europie, które do 2030 roku mają osiągnąć neutralność klimatyczną (program NetZeroCities). 

– Zawsze wspieram i będę wspierać akcje takie jak ta. To pozwala mi wierzyć, że poradzimy sobie z NetZeroCities, przede wszystkim jako wrażliwe i inteligentne społeczeństwo – mówi prezydent Fijołek.

Zdjęcie: Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama