Wszyscy, który nie mieli jeszcze okazji zwiedzić nowego terminala na lotnisku w Jasionce, mogli to zrobić dzisiaj (1 Maja). Lotnisko zorganizowało Dzień Otwarty.

[Not a valid template]

 

W 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej port w Jasionce pokazał swój sprzęt, wykorzystywany w codziennej pracy przez służby lotniskowe. Od rana mieszkańcy zwiedzali terminal oraz oglądali wystawę pojazdów, sprzętów i urządzeń. Jasionka pieniądze unijne wydała na rozwój infrastruktury czy budowę płyt kołowania, postojowych, jak też sztandarowej inwestycji na lotnisku, czyli budowy terminala pasażerskiego.

Przy terminalu był m.in. wóz bojowy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, robot pirotechniczny, samochód do wypychania samolotów (push back), nowoczesny podnośnik do transportu towarów (high loader), pojazd umożliwiający osobom chorym lub niepełnosprawnym dostanie się do samolotu (ambulift) oraz  samochód do odladzania samolotów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Mnie najbardziej podobał się wóz strażacki, takiego dużego jeszcze nie widziałem – mówił kilkuletni Filip, który lotnisko zwiedzał wraz z rodzicami i rodzeństwem. Filip był pierwszy raz na lotnisku.

Największą atrakcją, szczególnie dla osób, które nie miały okazji podróżowania samolotem, były wycieczki po lotnisku. Można było zobaczyć m.in.: płytę postojową z wejściem do strefy zastrzeżonej oraz terminal z wejściem na GATE-y. W trakcie wycieczek zwiedzający mogli zadawać pytania zarówno pracownikom lotniska, jak i funkcjonariuszom służby celnej, straży granicznej, policji oraz straży ochrony lotniska. Dodatkowo można było zobaczyć pokaz patrolu z psem służby celnej, wyszkolonym do wykrywania narkotyków, a także pokazowe zatrzymanie pasażera podczas kontroli.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama