Fot. Materiały prasowe, Michał Mutor. Na zdjęciu festiwalowe jury: Kamila Mokrzycka (od lewej), Robert Janowski i Ania Karwan

Zbliża się 11. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” w Rzeszowie. W piątek o Grand Prix walczyć będzie 32 wokalistów, a w sobotę Koncert Galowy, którego gwiazdą będzie Ania Karwan.

11. „Piosenka w Meloniku odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Organizatorem festiwalu jest Rzeszowski Dom Kultury. W dotychczasowych dziesięciu edycjach wzięło udział łącznie ponad 1000 uczestników z przeszło 300 miast, a w roli jurorów występowały znane osobistości sceny i ekranu.

Wśród gwiazdami obecnej edycji festiwalu i członków festiwalowego jury jest Ania Karwan, finalistka siódmej edycji „The Voice of Poland”, laureatka nagrody „Premiery” na 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Karwan ma na koncie dwie solowe płyty, z których druga „Swobodnie” swoją premierę miała miesiąc temu.

W jury tradycyjnie już znajdzie się też Robert Janowski, piosenkarz, aktor i prezenter telewizyjny, odtwórca głównej roli w kultowym dziś musicalu „Metro”, zdobywca pięciu nagród Wiktora za osobowość telewizyjną, laureat czterech Telekamer, w tym Złotej Telekamery, juror programu rozrywkowego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Zmagania wokalistów oceniać będzie też Kamila Mokrzycka, aktorka, studentka na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, laureatka licznych nagród w konkursach wokalno-aktorskich, w tym „Piosenki w Meloniku”, odtwórczyni głównej roli w musicalu, który w 2011 roku stanowił podwaliny festiwalu „Piosenka w Meloniku”.

W piątek, 28 kwietnia, o godz. 10:00 rozpocznie się Finał Festiwalu z udziałem
32 zakwalifikowanych wokalistów z całej Polski, których występy ocenią Robert Janowski, Ania Karwan i Kamila Mokrzycka. Finaliści zostali wyłonieni przez jurorów w wyniku eliminacji, do których zgłosiła się rekordowa liczba 180 uczestników z 76 miejscowości.

– Zawalczą oni o Grand Prix w wysokości 5000 zł oraz nagrody przyznawane w trzech kategoriach wiekowych. Wstęp na konkursowe przesłuchania jest bezpłatny – poinformował Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury. 

W sobotę, 29 kwietnia, o 18:00 odbędzie się uroczysty Koncert Galowy. Wystąpią wszyscy nagrodzeni laureaci oraz gwiazda wieczoru – Ania Karwan w ramach trasy Swobodnie Electro Tour promującej drugi album artystki. Koncert poprowadzi Robert Janowski, a otworzy go Natalia Kawszyn, laureatka Grand Prix ubiegłorocznej edycji festiwalu.

Informacje o biletach są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama