Reklama

Wyścigi dronów, prezentacje bezzałogowców, zajęcia kreatywne dla dzieci i młodzieży oraz wystawy innowacyjnych rozwiązań technologicznych będą atrakcjami Dron Show Rzeszów 2016, który odbędzie się 11 września.

Głównym celem Dron Show Rzeszów, który będzie miał formę otwartego pikniku, jest promowanie rozsądnego i bezpiecznego wykorzystywania systemów bezzałogowych oraz ukazanie ich różnorodności.

Impreza jest zarówno dla pasjonatów modelarstwa, operatorów UAV, ekspertów w dziedzinie bezzałogowych statków powietrznych, osób związanych z nauką i biznesem, jak również rodzin z dziećmi, które chcą w ciekawy sposób poznać pasjonujący świat fizyki, chemii i lotnictwa.

Organizatorem Dron Show Rzeszów jest Centrum Naukowo-Technologiczne Systemów Bezzałogowych. Pierwsza edycja imprezy odbyła się 11 października ub. r. na rzeszowskich bulwarach.

Organizatorzy zdecydowali, że drugą edycję DSR przeniosą na Stadion Miejski „Stal” przy ul. Hetmańskiej. Impreza będzie podzielona na 3 strefy: wyścigów, prezentacji wielowirnikowców oraz dydaktyki.

Jeszcze nie wiadomo, ile dronów będzie można oglądać. Każdy, kto chce spróbować swoich sił w zawodach i wygrać atrakcyjne nagrody może się zarejestrować na stronie dronshow.pl/rejestracja.

Również ci, którzy chcą pokazać swoje umiejętności w locie i zaprezentować swój model, mogą wziąć udział w prezentacjach.

– Zarówno wyścigi, jak i prezentacje są bezpłatne – wyjaśnia Aneta Kuś z biura organizatorów Dron Show Rzeszów 2016. Rejestracja będzie otwarta prawdopodobnie do końca sierpnia.

W strefie wystaw będą firmy przede wszystkim z branży lotnictwa i bezzałogowców, ale również z dziedzin automatyki i robotyki oraz te, które wykorzystują nowoczesne technologie, np. druk 3D. Lista wystawców również nie jest zamknięta.

Podczas Dron Show Rzeszów odbywać się będą także pokazy naukowe. Dzieci będą mogły zbudować własnego robota z klocków Lego oraz pobawić się na makietach robotycznych.

– Chcemy pokazać dzieciakom, że lotnictwo, technika, fizyka, chemia są bardzo pasjonujące, dlatego też zaprosiliśmy do współpracy przedsiębiorstwa i fundacje zajmujące się kreatywną dydaktyką – tłumaczy Aneta Kuś.

Dron Show Rzeszów odbędzie się 11 września od godz. 10:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny. – Dla nikogo nie zabraknie miejsca – zapewniają organizatorzy.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: