Zdjęcie: Materiały prasowe

Szkoła dla Rodziców Wcześniaków, czyli spotkania z lekarzami i praktyczne warsztaty, a dla dzieci liczne konkursy, gry i zabawy – to tylko niektóre z atrakcji, jakie dla swoich pacjentów przygotował rzeszowski Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z okazji Światowego Dnia Wcześniaka, który odbędzie się w najbliższy czwartek (17 listopada).

17 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka. To ważna data dla wielu rodziców, których dzieci urodziły się przedwcześnie. W tym dniu świętować będzie również rzeszowski szpital Pro-Familia, który po zmroku zostanie oświetlony na fioletowo.

Przez blisko 6 lat funkcjonowania Pro-Familii na Oddziale Neonatologicznym
z Intensywną Opieką Medyczną Noworodka hospitalizowano blisko 2 tysiące maluszków.

– Nasz oddział posiada III poziom referencyjny, co oznacza, że trafiają do nas maluchy w stanie zagrożenia życia z całego regionu. Najmniejszy z nich ważył mniej niż 500 g – tłumaczy Doroto Sopylak, oddziałowa Oddziału Neonatologicznego w Pro-Familii.

– Te najmniejsze maluchy, spędzają na naszym oddziale nawet cztery miesiące. Gdy po tym okresie wychodzą do domu, jesteśmy już całkiem zgrana rodziną –  dodaje z uśmiechem. 

Światowy Dzień Wcześniaka to idealna okazja do spotkania i spędzenia wspólnie tego wyjątkowego dnia, dlatego szpital zaprasza wszystkich swoich małych pacjentów wraz z rodzicami.

Na uczestników spotkania czekają liczne atrakcje: Szkoła dla Rodziców Wcześniaków, czyli spotkania z lekarzami i m.in. praktyczne warsztaty, a dla dzieci gry, konkursy i zabawy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nie zabraknie też wolontariuszy akcji – Ośmiorniczki dla Wcześniaków oraz pamiątkowej sesji zdjęciowej, której efekty zostaną umieszczone w specjalnej księdze przygotowanej na tą okazję.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek w godzinach od 12:00 do 14:00, na trzecim piętrze Pro-Familii.

Każdego roku w Polsce rodzi się przedwcześnie ok. 25 tysięcy dzieci.

Do Światowego Dnia Wcześniaka przyłącza się także Urząd Miasta w Rzeszowie. W geście solidarności z wcześniakami i ich rodzicami w czwartek ratusz zostanie oświetlony na fioletowo.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama