Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News

– W miłej atmosferze maturzyści dowiedzą się wszystkiego, co będzie dla nich ważne i pomocne w planowaniu przyszłej kariery naukowej i zawodowej – twierdzą organizatorzy Uniwersyteckiego Forum Maturzystów, które odbędzie się w najbliższy piątek w Uniwersytecie Rzeszowskim.

18 listopada maturzyści będą mogli poznać Uniwersytet Rzeszowski od środka, jeszcze bez ocen, podczas Uniwersyteckiego Forum Maturzystów.

– Tegoroczni absolwenci szkół średnich będą mieli możliwość zapoznać się z ofertą dydaktyczną UR oraz doświadczyć prawdziwej akademickiej atmosfery poprzez udział w Festiwalu Kół Naukowych, a także za sprawą warsztatów i eksperymentów przygotowanych przez nauczycieli akademickich – informuje Maciej Ulita, rzecznik UR.

Na uczestników Forum Maturzystów czekają chociażby takie prelekcję jak: „Asertywność – jak bronić swojego zdania”, „Umiesz liczyć, licz na siebie”, „Negocjacje w biznesie”, czy „Związki chemiczne na talerzu”.

W programie wydarzenia również znajdziemy takie atrakcje jak: krzyżówki, quizy mające na celu szybką powtórkę przed maturą, pokazy wytwarzania produktów z gliny ceramicznej, doświadczenia związane z energią odnawialna, aerodynamiką oraz elektrostatyką.

Nie zabraknie też elementów zdrowotnych, ponieważ będzie można się nauczyć samobadania na fantomie, dokonać analizy masy ciała, sprawdzić poziom glikemii, a także skorzystać z porad dietetyków.

Przyszli ratownicy medyczni przeszkolą również maturzystów z pierwszej pomocy.
Ci, który z kolei myślą o karierze prawniczej będą mogli zobaczyć, jak wygląda proces sądowy oraz skorzystać z porad przyszłych prawników.

Nie zabraknie także probiotycznych smakołyków, a odważni będą mogli zmierzyć się z językiem ojczystym podczas przygotowanych gier językowych.

– W miłej atmosferze maturzyści dowiedzą się wszystkiego, co będzie dla nich ważne i pomocne w planowaniu przyszłej kariery naukowej i zawodowej – zapewnia Maciej Ulita.

Forum maturzystów odbędzie się piątek w godz. 9:00-13:00 w budynku UR przy ul. Pigonia 1 (A0).

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama