Zdjęcie: Materiały AZS Rugby Rzeszów

Determinacja i zaangażowanie to jedyne wymogi, by trenować w męskiej drużynie AZS Rugby Rzeszów. Trwa do niej nabór.

Nabór do drużyny AZS Rugby Rzeszów odbędzie się w najbliższy wtorek (22 listopada) o godz. 19:00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie (za główną trybuną).

Do uprawiania rugby nie potrzebny jest specjalny strój, wystarczą zwykłe ubrania sportowe, dopasowane do temperatury na zewnątrz.

– Dobrze jest przynieść buty do gry na trawie – piłkarskie korki będą odpowiednie, choć na pierwszy raz wystarczą zwykłe buty sportowe – informuje Jakub Sieradzki z AZS Rugby Rzeszów.

Treningi są bezpłatne. Jedynymi wymogami, aby trenować rugby są determinacja i zaangażowanie. Nie trzeba mieć doświadczenia w rugby czy innych sportach zespołowych, przygotowania atletycznego czy innych wyjątkowych predyspozycji.

Nabór przewidziany jest głównie dla uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów, choć i osoby bardziej doświadczone są mile widziane.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jakub Sieradzki twierdzi, że rugby to gra, która kształtuje w młodych mężczyznach charakter, uczy pracy zespołowej i rywalizacji, jednym słowem – rozwija. W Rzeszowie pojawiła się w 2011 r. To wtedy grupa zapaleńców postanowiła założyć drużynę.

Często mylnie łączy się rugby z futbolem amerykańskim, tymczasem to dwie zupełnie różne dyscypliny. W rugby nie gramy w kaskach i ochraniaczach.

Miłośnicy rugby twierdzą, że to sport mniej brutalny, a co za tym idzie, mniej kontuzjogenny niż futbol amerykański. Ataki, tzw. „szarże”, wykonuje się wyłącznie w bezpieczną strefę – poniżej linii barków.

– Rugby jest sportem szalenie zdyscyplinowanym, w którym piłkę podaje się wyłącznie w tył, a gole strzela się kopiąc ponad poprzeczką do bramki przypominającej literę „H” – wyjaśnia Jakub Sieradzki.

Zdjęcie: Materiały AZS Rugby Rzeszów
Zdjęcie: Materiały AZS Rugby Rzeszów

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama