Reklama

Do 31 lipca można zgłaszać filmy do 12 edycji festiwalu Multimedia Happy End w Rzeszowie. Laureat Grand Prix dostanie czek na 3 000 zł.

12 Festiwal Filmów Optymistycznych Multimedia Happy End odbędzie się w dniach 7–11 października w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. To święto pozytywnego kina gromadzi co roku tysiące widzów oraz wielu artystów z całego kraju.

Festiwal w swej szerokiej formule mieści zarówno filmy fabularne, dokumentalne, krótkometrażowe, profesjonalne i niezależne. Zgłaszać można więc dowolny gatunek filmu. Warunkiem jest to, aby był optymistyczny.

– Optymistyczny, nie zawsze oznacza komedię – podkreśla Piotr Żukowski, dyrektor Mutlimedia Happy End. – Na naszym festiwalu pokazujemy często filmy pozornie smutne, wzruszające, ale zawierające pozytywne przesłanie. Takie, po których widz wychodzi z kina z uśmiechem na twarzy, nawet jeśli ma łzy w oczach.

Laureat Grand Prix dostanie czek na 3 000 zł od sponsora tytularnego, Multimedia Polska. Filmy oceni publiczność. Twórcy najlepszych obrazów otrzymają statuetki Złotych Ryb, które spełniły już marzenia niejednego artysty.

Grand Prix zeszłorocznego 11 Multimedia Happy End otrzymał Bodo Kox za film pt. „Dziewczyna z szafy”. Najlepszym filmem niezależnym zostały „Bobry” Huberta Gotkowskiego. Festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty filmowe, pokazy specjalne, spotkania z twórcami oraz seans filmowy dla dzieci Happy End Dzieciom.

Multimedia Happy End powstaje w ramach Programu Wspierania Polskiego Kina Niezależnego multimediaOFF, który jest realizowany od ponad 10 lat przez ogólnopolskiego dostawcę cyfrowej telewizji, internetu i telefonii Multimedia Polska. To największe na Podkarpaciu wydarzenie filmowe wspiera również miasto Rzeszów.

W tym roku nagrodzone filmy zostaną również zaprezentowane w wybranych miastach Podkarpacia, już tydzień po zakończeniu festiwalu. Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie www.happyend.multimediaoff.pl

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: