13. rocznica katastrofy smoleńskiej. W Rzeszowie kameralna uroczystość [ZDJĘCIA]

Reklama

Bez przemówień, we wtorek, 11 kwietnia, w Rzeszowie uczczono pamięć o ofiarach katastrofy smoleńskiej.

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News 

 

10 kwietnia 2023 minęło 13 lat od katastrofy smoleńskiej. Rzeszowskie uroczystości przesunięto na wtorek, 11 kwietnia, z uwagi na to, że dzień 10 kwietnia przypadł w tym roku na okres świąt wielkanocnych.

Przed pomnikiem smoleńskim, który znajduje się w pobliżu wejścia do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie przy al. Cieplińskiego, wojewoda Ewa Leniart, marszałek Władysław Oryl, wicemarszałek Ewa Draus i przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz złożyli kwiaty i zapalili znicze. 

W kameralnej uroczystości, której nie towarzyszyły żadne przemówienia, brał udział także Michał Deptała, wójt Wadowic Górnych, syn śp. Leszka Deptuły, jednej z 96 ofiar katastrofy smoleńskiej.

Ponadto znicze pod pomnikiem smoleńskim zapaliły również: Aneta Flis, dyrektor kancelarii zarządu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie oraz Rozalia Mazur, wicedyrektor kancelarii zarządu.

Pomnik smoleński odsłonięto w 2015 roku. Upamiętnia ofiary katastrofy smoleńskiej, a w szczególności parę prezydencką Lecha i Marię Kaczyńskich i wszystkie osoby związane z Podkarpaciem, które zginęły w drodze na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama