Estrady Rzeszowska zaprasza na piątkowy (13 grudnia) koncert o godzinie 20 w klubie „Wytwórnia”. Wystąpią L.U.C. (Łukasz Rostkowski) & Motion Trio. Będą promować wspólną płytę „Nic się nie stało”.

Przy okazji wizyty artystów w Rzeszowie muzycy z Motion Trio pojawią się w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. Dąbrowskiego 83). Spotkanie ze studentami rozpocznie się o godzinie 13. Panel poprowadzi Bartłomiej Skubisz.

Koncert L.U.C. & Motion Trio to efekt niezwykłego projektu muzycznego. Akordeoniści z Motion Trio połączyli siły z wirtuozem głosu i syntezatorów L.U.C.a. Efektem tego było wydanie płyty, którą muzycy zatytułowali „Nic się nie stało”.

Akordeonistów z Motion Trio nie trzeba obszernie przestawiać. To obecnie jeden z najważniejszych polskich zespołów rozpoznawanych na całym świecie. Zespół założył Janusz Wojtarowicz. W ciągu 17 lat działalności muzycy koncertowali w 35 krajach na wszystkich kontynentach. Muzycy współpracują z Krzysztofem Pendereckim, Michaelem Nymanem, Bobby McFerrinem czy Tomaszem Stańko. Bardzo trudno określić styl muzyczny Motion Trio. Oni sami określają to jako muzykę, która dobrze brzmi na akordeonie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

L.U.C. (Łukasz Rostkowski) to performer, niezdefiniowany muzyk i autor tekstów. Swoje multimedialne projekty tworzy spajając różne technologie, gatunki i dziedziny sztuki w duchu autorskiej filozofii czterech galaktyk (muzyka, liryka, film, grafika).Od 2002 roku nagrał już 10 albumów elektrycznych. Jego największą pasją jest łączenie muzyki z obrazem. Komponował i nagrywał z wieloma artystami w tym: z Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem czy Michałem Urbaniakiem. Podczas koncertów używa niekonwencjonalnych instrumentów.

Muzyka znajdująca się w albumie „Nic się nie stało” to pewnego rodzaju koktajl. Muzycy z Motion Trio wspólnie z L.U.C.em ujawnili skrajnie odmienne możliwości wykorzystania akordeonu. Jeśli chodzi o teksty zawarte w tej płycie to można je określić „pocztówką z Polski”. Czyli opowieścią o atmosferze postmundialowej krzyczącej tytułowe „nic się nie stało”.

httpv://www.youtube.com/watch?v=WUhtctHo358

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama