Zdjęcie: materiały policji

Policjanci z Grudziądza (województwo kujawsko-pomorskie) poszukują 14-letniego Daniela Dymińskiego. Chłopak zaginął w poniedziałek, 16 stycznia. Prawdopodobnie jest w Rzeszowie. 

– Nie mam pojęcia, gdzie w Rzeszowie może być mój syn. Prawdopodobnie jest u kolegi, którego poznał w internecie w trakcie wspólnych gier. Nie wiem, jak on się się nazywa, nie wiem, gdzie mieszka, nigdy z nim nie rozmawiałam, widziałam go może 2-3 razy przez kamerę internetową – mówi nam Anna Dymińska, matka 14-letniego Daniela.

Rodzina powiadomiła policję w Grudziądzu o zaginięciu 14-latka. Tamtejsza komenda miejska wszczęła poszukiwania. Prosi o pomoc w odnalezieniu Daniela Dymińskiego. Chłopak wyszedł z domu w poniedziałek, 16 stycznia, ok. godz. 15:30. – Powiedział, że idzie na spotkanie z innym kolegą, ale się z nim nie spotkał – mówi pani Anna. 

Tego samego dnia, po godz. 18:00, Daniel Dymiński był widziany na dworcu autobusowym w Grudziądzu, skąd o godz. 18:10 autobus Flix Busa wyjeżdżał do Rzeszowa. Prawdopodobnie chłopak wsiadł do autobusu, ale nie ma 100-procentowej pewności. Na jakiej podstawie rodzice myślą, że 14-latek jest w Rzeszowie?

– Do kolegi, którego poznał w internecie, chciał już jechać, bez naszej zgody, 9 stycznia. Odkryłam to, gdy sprawdziłam telefon syna. Miał na ten dzień wykupiony bilet do Rzeszowa. Synowi nie pozwoliliśmy na wyjazd, prawdopodobnie kupił drugi bilet na inny termin. Jesteśmy niemal pewni, że Daniel przebywa w Rzeszowie – mówi matka chłopaka.

Autobus z Grudziądza powinien dojechać do Rzeszowa na następny dzień, na godz. 6:00 rano. 14-latek wziął ze sobą telefon, ale jest poza zasięgiem sieci. – Jestem zaskoczona, że rodzice chłopaka, do którego mój syn pojechał, nie interesują się tym, co robi u nich nastolatek, który przejechał pół Polski, że do nas nie dzwonią – dziwi się Anna Dymińska. 

Policja w Grudziądzu opublikowała rysopis Daniela. Chłopak ma 170 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, blond włosy średniej długości. W dniu zaginięcia miał na sobie czarną bluzę bez kaptura z białymi napisami, czarne spodnie dresowe, buty „Nike Air Max”, posiadał również przy sobie czarny plecak z napisem „Nike”.

Funkcjonariusze proszą o pomoc odnalezieniu Daniela. Informacje można przekazywać  do dyżurnego KMP w Grudziądzu – tel. 47 7545 221/222, bezpośrednio do policyjnego Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji – tel. 47 7545 353. Można również skontaktować się z najbliższą jednostką policji, numer alarmowy – 112.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama