Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Spotkanie z Markiem Niedźwieckim, znanym dziennikarzem muzycznym, będzie jedną z atrakcji 14. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. Święto podróżników w Rzeszowie w dniach 6-8 listopada.

Do Rzeszowa przyjadą podróżnicy, globtroterzy i obieżyświaty z różnych stron kraju i nie tylko. Podczas trzech festiwalowych dni w kinie Zorza widzowie, jak obiecują organizatorzy,  przeniosą się w cudowne miejsca, usłyszą mnóstwo anegdot i otrzymają praktyczne wskazówki, które będą pomocne w planowaniu własnych wojaży po świecie.

Na scenie, ekranie i korytarzach będą krążyć kultury świata. 14. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy odbędzie się w dniach 4-6 listopada, po raz pierwszy w kinie Zorza. Po dwóch wirtualnych odsłonach impreza w końcu wraca do swojej tradycyjnej formy. – To czas spotkań, wspólnego słuchania, oglądania, rozmów i dyskusji – reklamują organizatorzy. 

Święto podróżników rozpocznie się w piątek o 17:00 pokazem filmu „Godspeed, Los Polacos” w reżyserii Adama Nawrota, o losach historycznej wyprawy Canoandes ‘79. Tuż przed seansem na ekranie pojawi się jeden z głównych bohaterów dokumentalnej produkcji – Piotr Chmieliński, pochodzący z Rzeszowa obywatel honorowym miasta.

Kolejnym rzeszowskim akcentem w programie jest mistrz świata Redbull Air Race – Łukasz Czepiela. W piątkowy wieczór odbędzie się też m.in. spotkanie przedpremierowe wokół książki Adama Wajraka – „Na północ. Jak pokochałem Arktykę” oraz wystąpienie Joanny Pajkowskiej – pierwszej Polki, która samotnie odbyła rejs dookoła świata.

W sobotę uczestnicy wspólnie z Adamem Jarniewskim będą odkrywać Grenlandię. Natomiast Kasia i Łukasz Gawlas z kanału PodróżoVanie przybliżą uroki życia w drodze i vanie.

A niedziela upłynie na opowieściach m.in. Marii Garus – solo rowerem z Alaski do Argentyny i Marka Niedźwieckiego, dziennikarza muzycznego, który od 20 lat fotografuje Australię. – Kalejdoskopowy weekend to także fantastyczna okazja do spotkania się w kuluarach z ulubionymi podróżnikami i autorami książek – dodaje Alicja Głów z biura organizatorów. 

Impreza startuje w piątek (4 listopada) o godzinie 17:00 i potrwa do niedzieli (6 listopada) – do 21:00. Na pierwszy dzień podkarpackiego kalejdoskopu bilety kosztują 25 i 30 zł, za bilety na sobotnią i niedzielną odsłonę imprezy podróżniczej trzeba zapłacić 30 i 35 zł. Dostępne są także karnety w cenie 75 i 90 zł.

Bilety ulgowe przysługują uczniom, studentom i seniorom powyżej 60. roku życia. Dzieci do lat 6 włącznie wchodzą z rodzicami za darmo, pod warunkiem, że nie będą musiały zająć osobnego fotela. Bilety do kupienia na www.kalejdoskoppodrozniczy.pl/bilety. Sprzedaż trwa do wyczerpania limitu miejsc.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama