Do 16 października można zgłaszać prace do 15. Biennale Plakatu Teatralnego 2015 w Rzeszowie. Najlepsze zostaną zaprezentowane podczas międzynarodowej wystawy.

Jego celem jest przegląd twórczości plakatowej, związanej z promocją sztuki teatralnej, operowej, bądź wydarzeń okołoteatralnych, powstałej w okresie od 2013 do 2015 r. Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego od 30 lat organizuje Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

– To również doskonała okazja do zaprezentowania się na organizowanej przez nas, ogólnoświatowej wystawie – podkreśla Krzysztof Motyka, kurator wydarzenia.

Pokonkursowa wystawa odbędzie się w listopadzie i grudniu 2015 r. w Galerii Foyer „Siemaszkowej” w Rzeszowie oraz w hallu Centrum Mikrotechniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Eksponowana będzie również w Galerii Domu Polskiego w Wilnie (marzec 2016), w Muzeum Designu w Bratysławie oraz w Galerii Armaturka UJEP-FUD w Usti nad Łabą.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na Biennale na równych zasadach organizatorzy przyjmują zarówno oficjalne plakaty drukowane przez teatry, jak i projekty autorskie w postaci wydruków (najchętniej B1, 100 x 70 cm). – Interesują nas wyłącznie walory artystyczne plakatów – zaznaczają organizatorzy.

Na prace „Siemaszka” czeka do 16 października br. Należy je przesyłać na adres teatru: ul. Sokoła 7, 35-010 Rzeszów, z dopiskiem 15. Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego.

Werdykt zostanie ogłoszony 22 października podczas inauguracji 54. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych – 2. Festiwalu Nowego Teatru.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama