15. Carpathia Festival. Występy finalistów, koncerty „AniKi” i Haliny Frąckowiak [FOTO]

15 wokalistów z 6 krajów wystąpiło w sobotę podczas 15. edycji Hartbex Carpathia Festiwal. W niedzielę dowiemy się, kto zdobył Grand Prix i 15 tys. zł. 

 

W sobotni wieczór na scenie rzeszowskiego Rynku odbyły się przesłuchania festiwalowe. Wśród 15 wokalistów z 6 krajów znalazło się 9 wykonawców z Polski: Kacper Dąbrowski, który zaśpiewał utwór pt. „Za późno”. Marcin Jajkiewicz z kolei wykonał piosenkę zatytułowaną „Gwiazdy”, Iga Kozacka zaprezentowała się w kawałku „Now I know”, a Klaudia Kulawik zaśpiewała „Maybe today”.

Pozostali polscy reprezentanci to: Anna Lan  („Sinusoidalnie”), Oliwia Skóra („Niewinnie”), Wiktoria Tracz („Powroty Impossible”), Aga Twardowska („Rozanielony”) oraz Julia Kawa („Whiskey and cigarettes”).

Podczas festiwalu swoją reprezentację miała także Ukraina. Diana Koroliuk zaśpiewała „The day you leave”, a Maria Trusz „Pogladom”. Z Rosji do Rzeszowa przyjechał Alexey Chernyshev, który zaprezentował się w kawałku „My vmeste”. Litwę reprezentowała Valerija Iljinaite w utworze „Liar”. Z kolei z Włoch przyjechała Dorothy Manzo i zaśpiewała piosenkę pt. „Anima”. Z Malty gościliśmy Lyndsay Pace, która wykonała utwór pt. „Butterfly”.

Zmagania artystów oceniało jury w składzie: prof. Anna Janosz (przewodnicząca), Halina Frąckowiak, Onutė Žukienė, Krzysztof Dzikowski, Marek Kościkiewicz, Wojciech Wójcicki, Roman Owsiak oraz Tomasz Filipczak. – Poziom był bardzo wysoki i wyrównany – ocenia prof. Anna Janosz.

To oznacza, że w jury nie będzie miało łatwego zadnia. Będzie decydować, do kogo w tym roku powędruje nagroda Grand Prix w wysokości 15 tys. zł, pamiątkowa statuetka i zaproszenie do udziału w przyszłorocznej edycji festiwalu, a także nagrody za I, II i III miejsce oraz nagrody specjalne: za najlepszą kompozycję i dla największej osobowości scenicznej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wyniki poznamy w niedzielę o godz. 20:00. W tym roku jury przyzna także nagrody ufundowane przez prezydenta Rzeszowa, Stowarzyszenie Autorów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych „SAWP” w Warszawie, Związek Polskich Autorów i Kompozytorów „ZAKR” w Warszawie – Kryształowy Kamerton oraz nagrodę finansową Fundacji im. Krzysztofa Dzikowskiego w Warszawie.

W sobotę rzeszowską publiczność, jeszcze przed rozpoczęciem przesłuchań finalistów, rozgrzewała Ania „AniKa” Dąbrowska, uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, zwyciężczyni drugiej edycji muzycznego talent show TVP 2 „The Voice Kids”.

Gwiazdą sobotniego wieczoru była Halina Frąckowiak, która wraz z artystami CSW wystąpiła w koncercie pt. „Serce gwiazd”, gdzie wykonano jedne z największych przebojów artystki, m.in. „Papierowy księżyc”, „Serca gwiazd”, „Bądź gotowy dziś do drogi”, „Tin Pan Alley”.

W niedzielę 15. Carpathia Festival rozpocznie się na Rynku o 18:30 od koncertu „Co nam zostało z tamtych lat” w wykonaniu wokalistów CSW. O 19:00 zaplanowano godzinny koncert laureatów festiwalu. Potem zostaną wręczone nagrody. Festiwal zakończy koncert Michała Szpaka. Początek o 20:45. Koncert potrwa do 22:00.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama