15 nowych policjantów w podkarpackim garnizonie. Złożyli ślubowanie [FOTO]

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – słowa roty ślubowania w piątek wypowiedziało 15 nowo przyjętych funkcjonariuszy w szeregi podkarpackiej policji. 

 

Zdjęcia: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie 

Ślubowanie z udziałem kadry kierowniczej podkarpackiej policji i rodzin funkcjonariuszy odbyło się 3 listopada w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Jej komendant nadinsp. Dariusz Matusiak wręczył legitymacje 15 nowym funkcjonariuszom.

– Ważny jest etos i powaga służby policjanta – mówił w trakcie uroczystości do najmłodszych stażem funkcjonariuszy komendant Matusiak. Za wsparcie podziękował także rodzinom oraz bliskim funkcjonariuszy. 

Jak poinformowała KWP w Rzeszowie, spośród 15 nowych policjantów podkarpackiego garnizonu, 14 zasili szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, a jeden rozpocznie służbę w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Młodzi adepci za kilka dni wyjadą do szkół policji, gdzie rozpoczną szkolenie podstawowe, m.in. z zakresu przepisów prawa, taktyk i technik interwencji oraz strzelania.

Uroczyste ślubowania odbyły się także w komendach miejskich i powiatowych na terenie podkarpackiego garnizonu. W komendzie miejskiej w Rzeszowie przyrzeczenia złożyło pięcioro nowych policjantów. Legitymacje wręczył im komendant insp. Bogusław Kania.

 

– Łącznie w ostatnich dniach w szeregi podkarpackiej policji wstąpiło 82 funkcjonariuszy – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama