Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Ponad 1000 osób pobiegnie w 15. PKO Półmaratonie Rzeszowskim. Kiedy? 10 kwietnia. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Organizatorem Półmaratonu Rzeszowskiego są stowarzyszenie Rzeszów Biega oraz PKO BP. Trasa biegu (21 km) prowadzić będzie ulicami Rzeszowa i bulwarami nad Wisłokiem. Start i meta będą na Rynku.

Półmaratonowi towarzyszyć będzie 7. PKO Sztafeta Półmaratońska. Dystans półmaratonu podzielono na cztery odcinki: około 6 km, 5 km, 5 km, 5 km. Drużyna sztafetowa składać się będzie z czterech kobiet lub czterech mężczyzn.

PKO Półmaraton Rzeszowski jest jednym z ważniejszych wydarzeń sportowych na Podkarpaciu. – Mimo trudnych w ostatnich latach warunków, stale się rozwija – twierdzi Aleksander Puła, dyrektor makroregionu korporacyjnego PKO BP w Lublinie.

Do biegu zgłosiło się już ponad 1000 osób. Zapisy na stronie runrzeszow.pl trwają do 3 kwietnia. Wpisowe wynosi 125 zł. Zapisy będą możliwe też w dniu biegu, w biurze zawodów w hali Podpromie. Tam też trzeba będzie opłacić bieg. Opłata wtedy wzrasta do 150 zł.  

Część każdej opłaty zostanie przekazana na pomoc Ukrainie, która od 24 lutego jest ofiarą zbrojnego ataku Rosji. Pakiety startowe będą wydawane na Podpromiu już 9 kwietnia, od godz. 15:00 do 18:00, a w dniu zawodów (10 kwietnia) od godz. 7:00.

W kategorii Open nagrody finansowe otrzyma pierwsza piątka. Odpowiednio: 1200 zł, 800 zł, 600 zł, 500 zł i 400 zł. W kategorii Polak/Polka dla kobiet i mężczyzn przewidziano nagrody za trzy pierwsze miejsca: 1200 zł, 800 zł i 600 zł. 

Każdy uczestnik biegu weźmie udział w losowaniu nagród oraz otrzyma medal, na którym będzie mógł wygrawerować swój wynik (za opłatą w wysokości 20 zł). Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek do udziału w imprezie zachęca także obywateli Ukrainy. 

W dniu półmaratonu w całości zostanie zamknięta ul. Hetmańska (godz. 8:30-12:30) i Most Zamkowy od strony ul. Podwisłocze (godz. 9:30-12:30). Utrudnienia mogą być w Śródmieściu, a na al. Piłsudskiego i Cieplińskiego będą wyłączone pojedyncze pasy ruchu.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama