Zdjęcie: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia w podlubaczowskiej Baszni Dolnej. 16-latek został postrzelony z łuku przez starszego kolegę. Nastolatek ze strzałą w głowie trafił do szpitala w Rzeszowie.

Jak poinformował mł. asp. Mateusz Maź, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, do zdarzenia doszło w czwartek. Policja dowiedziała się o nim po godz. 19:00. 

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że trójka znajomych w wieku od 16 do 19 lat umówiła się w lesie niedaleko zajazdu „Kresowa Osada”. – 19-latek na spotkanie zabrał ze sobą łuk i trzy strzały zakończone metalowym grotem – relacjonuje mł. asp. Mateusz Maź. 

Kiedy 19-latek zbliżył się do umówionego miejsca, z ok. 60 metrów zauważył swoich kolegów. – Chcąc ich przestraszyć wycelował obok jednego z nich i oddał strzał. Strzała przeleciała przez zarośla i trafiła 16-latka w głowę – informuje Maź. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Młodzi mężczyźni wezwali pomoc i czekali z poszkodowanym do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Nastolatek ze strzałą w głowie został przewieziony do szpitala w Lubaczowie, a następnie przetransportowany do szpitala w Rzeszowie.

– Jest to, niestety, kolejny już przykład do czego prowadzi bezmyślność i brak wyobraźni. Tym razem, na szczęście, nie doszło do najgorszego i nastoletni pacjent powróci do pełni zdrowia – twierdzi Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli łuk i strzały. 

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie
Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie
Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama