Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

Do 20 lipca można przesyłać prace do 16. Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego – Konkurs Młodych Koszyce – Rzeszów 2019.

Celem konkursu jest przegląd twórczości plakatowej, związanej z promocją sztuki teatralnej, operowej, bądź wydarzeń okołoteatralnych, powstałej od 2017 do 2019 r.

Wystawa pokonkursowa odbędzie się we wrześniu br. w Koszycach w Kasárne/Kulturpark oraz w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w listopadzie br. Wystawa eksponowana będzie również w 2020 r. w galeriach w Bratysławie oraz w Usti nad Łabą.

W konkursie mogą wziąć udział studenci kierunków artystycznych oraz absolwenci tych kierunków z ostatnich 5 lat.

Organizatorem Biennale jest rzeszowska „Siemaszka”, a partnerami artystycznymi Akademia Sztuk Pięknych w Bratysławie oraz Wydział Sztuki Uniwersytetu UJEP-FUD w Usti nad Łabą. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20 lipca br. Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się na stronie teatr-rzeszow.pl. Formularz zgłoszeniowy – TUTAJ.

Prace należy przesyłać na adres: Teatr im. W. Siemaszkowej, ulica Sokoła 7-9, 35-10 Rzeszów. 

Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego jest organizowane przez „Siemaszkę” od ponad 30 lat. Konkurs „Młodych Koszyce-Rzeszów 2019” to kontynuacja jego ostatniej edycji, która odbyła się w sierpniu 2018 r. podczas I Międzynarodowego Festiwalu Sztuk TRANS/ MISJE.

W tym roku Festiwal odbędzie się w Koszycach na Słowacji. Kuratorem i twórcą Biennale jest Krzysztof Motyka – wieloletni artysta grafik „Siemaszki”, autor większości plakatów do spektakli z repertuaru rzeszowskiego teatru.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama