Zdjęcie: materiały prasowe

Jeszcze w tym roku rzeszowskie przedszkola mają być wyposażone w oczyszczacze powietrza. Plan przewiduje zakup 165 takich urządzeń. 

Władze Rzeszowa chcą, by oczyszczacze usuwały z powietrza minimum 98 procent pyłów PM 2,5 i PM 10, co najmniej 99 procent wirusów i bakterii oraz minimum 96 procent alergenów, kurzu, roztoczy i pleśni.

– Mają to być urządzenia mogące pracować bez przerwy, emitujące niski poziom hałasu i energooszczędne, gwarantujące minimum dwukrotną wymianę powietrza w pomieszczeniu w ciągu godziny – wyjaśnia Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Ogłoszony przez miasto przetarg przewiduje kupno 165 oczyszczaczy dla przedszkoli. Na oferty od dostawców urząd czeka do 23 listopada. Umowę chce podpisać najpóźniej 22 grudnia, a urządzenia mają działać w ciągu 3 tygodni od daty podpisania zamówienia. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

O wyborze wykonawcy zdecyduje nie tylko cena urządzeń, ale także długość ich gwarancji i termin dostawy. Dostawca będzie musiał także przeszkolić z obsługi sprzętu przynajmniej jednego pracownika każdego przedszkola. 

W cenę dostawy mają zostać wliczone materiały eksploatacyjne, głównie filtry, na cały okres trwania gwarancji. – Niewykluczone, że zamówimy więcej oczyszczaczy. Taką możliwość dają zapisy przetargowe – wyjaśnia Bartosz Gubernat. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama