Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Po raz 17. w parku  Sybiraków w Rzeszowie czeka na Was Boża rozrywka podczas koncertu Jednego Serca Jednego Ducha. 

– Chcecie posłuchać dobrej muzyki ?

– Taak!!!

– To sobie zagrajcie sami! Bo człowiek naprawdę może być szczęśliwy tylko wtedy, gdy sam coś tworzy własnymi rękami.

W ten sposób, każdego roku w Boże Ciało Jan Budziaszek zaczyna koncert Jednego Serca Jednego Ducha, czyli największej w Europie imprezy muzyki chrześcijańskiej, na którą co roku przybywa do Rzeszowa około 30-40 tys. osób.

– Pragniemy pokazać, jak piękna może być muzyka inspirowana duchem, jak można przy niej bawić się i odnaleźć swoją godność i miejsce w Bożym ogrodzie – organizatorzy koncertu Jednego Serca Jednego Ducha.

W tym roku koncert JSJD odbędzie się zgodnie z tradycją w uroczystość Bożego Ciała. W tym roku wypada ono 20 czerwca. Koncert odbędzie się w parku Sybiraków przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na os. Baranówka. Wstęp jest bezpłatny. Koncert rozpocznie się tradycyjnie o godz. 19:00 i potrwa do ok. 23:00. 

Podczas koncertu wystąpią: Hubert Kowalski, Beata Bednarz, Lidia Pospieszalska, News Life: Marcin Pośpieszalski, Joachim Mencel, Agnieszka Musiał, Robert Cudzich, Piotr Jankowski, Katarzyna Lapmpert, Andrzej Lampert, Krzysztof Antkowiak, Agnieszka Cudzich, Piotr Cudzich, Tama Przybysz, Leopold Tarnowski, Katarzyna Bogusz, Justyna Kopiszka, Marcin Spenner, Monika Dziubkowska, Piotr Łukaszewski,  Małgorzata Komorowska, Kacper Smoliński, Piotr Baron, Łukasz Kluczniak, Daniel Pomorski, Adeb Chamound, Tomas Celis Sanchez. 

Podczas koncertu JSJD wystąpią także Magda Anioł i Adam Szewczyk oraz Diakonia Tańca Wspólnoty Diakoni Paschalnej, finaliści festiwalu Zaczarowanej Piosenki Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”, a także orkiestra i chór Jednego Serca Jednego Ducha. 

Organizatorem JSJD są Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej, Ruch Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Rzeszowskiej, WSIiZ, Duszpasterstwo Akademickie.

Inspiracją do tego, aby zorganizować koncert Jednego Serca Jednego Ducha stała się podróż Jana Budziaszka do Meksyku w 1981 roku. W jednej z tamtejszych knajp muzyk zauważył, że między stolikami chodzą małe orkiestry akompaniujące gościom, którzy sami śpiewają piosenki do wcześniej ustalonej melodii.

Wówczas Budziaszkowi na myśl przyszło stare jazzowe porzekadło: „Jeśli chcesz posłuchać dobrej muzyki, to sobie zagraj sam”. Budziaszek doszedł do wniosku, że człowiekowi może dać szczęście tylko to, co sam stworzył.

W swojej książce „Dzienniczek perkusisty IV” perkusista Skaldów potwierdził te słowa, pisząc, że „nasze smutne miny biorą się zapewne stąd, że dzięki szybkiemu rozwojowi cywilizacji technicznej coraz częściej stajemy się konsumentami kultury niż jej twórcami”.

I tak 19 czerwca 2003 roku wraz z ks. Andrzejem Cyprysiem i ks. Mariuszem Miką, Jan Budziaszek zrealizował swój pomysł. Od tego czasu, co roku w uroczystość Bożego Ciała, w parku Sybiraków w Rzeszowie odbywa się koncert Jednego Serca Jednego Ducha.

(jg)

MIEJSCA PARKINGOWE PODCZAS KONCERTU JEDNEGO SERCE JEDNEGO DUCHA:

DLA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH:

– CH Nowy Świat,  Krakowska 20

– CH Nowy Świat,  Ofiar Katynia

–  Kaufland, aleja gen. Okulickiego 14

– CH Rotunda, Aleja gen. Leopolda Okulickiego 10

– Stacja paliw WATKEM, Aleja gen. Leopolda Okulickiego 16

– Kościół pw. MB Różańcowej, Orla 17

– Hipermarket Bi1, Aleja Wincentego Witosa 21

– Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, mjr. Henryka Sucharskiego 2

– FRAC & Carrefour, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14,

– Giewont, al. gen. Okulickiego 12

– Wzdłuż ul. Baczyńskiego

– Parking, Al Wyzwolenia 2

– Parking, ul. Wspólna 4

– TESCO, Władysława Broniewskiego 1

PARKINGI DLA AUTOKARÓW:

– WOG, Krakowska 11D

Wjazd od ul. Witosa. Na parking wjeżdża sam kierowca, a wcześniej podwozi uczestników Koncertu bliżej placu. Wejście i wyjście na parking dla kierowcy od ul. Krakowskiej. Parking pomieści 19 autokarów.

– Lidl, ul. Krakowska 30B

– Hipermarket Bi1, Aleja Wincentego Witosa 21

– Unimet, Aleja gen. Okulickiego 20

– PKS Rzeszów, Aleja Wyzwolenia 6

– FRAC & Carrefour, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14,

– WORD, Al. Wyzwolenia 2

– Giewont, aleja Okulickiego 12

– Parking, ul. Wspólna 4

Reklama