Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

17. Rzeszowska Kwesta na rzecz ratowania pomników nagrobnych Starego Cmentarza odbędzie w dniach 1-2 listopada na trzech największych nekropoliach w Rzeszowie. 

W dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny co roku Stowarzyszenie Opieki nad Starym Cmentarzem organizuję zbiórkę pieniędzy na renowację nagrobków Starego Cmentarza przy ul. Targowej w Rzeszowie. 

W tym roku nie będzie inaczej. Siedemnasta kwesta na rzecz najstarszej nekropoli w stolicy Podkarpacia zostanie przeprowadzona 1 listopada na cmentarzach: Pobitno, Wilkowyja oraz na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej w godz. 9:00-17:00.

Dzień później, 2 listopada, kwesta odbędzie się w godz. 10:00-16:00, ale już tylko na Starym Cmentarzu. W tym roku w zbiórkę pieniędzy zaangażowali się m.in. uczniowie I i II liceum w Rzeszowie. 

Podczas ubiegłorocznej kwesty udało się zebrać 16 tys. zł. Pieniądze przeznaczono na renowacje dwóch nagrobnych pomników na Starym Cmentarzu. 

Nekropolia przy ul. Targowej powstała w 1792 roki i służyła mieszkańcom przez 117 lat do 1909 roku. Na cmentarzu spoczywa około 40 tys. osób. Do dziś zachowało się 620 nagrobków. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama