Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 17-letni mieszkaniec gminy Brzyska, który w piątek w podjasielskiej Kłodawie po pijanemu potrącił 38-letniego mężczyznę. 

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 17-latek, który kierował osobowym nissanem, na prostym odcinku drogi wjechał w idącego poboczem pieszego, a następnie uciekł z miejsca wypadku. Poszkodowanemu 38-letniemu mężczyźnie nie udzielił pomocy. 38-latek z poważnymi obrażeniami ciała trafił do jasielskiego szpitala.

– Jego stan jest ciężki – poinformował asp. sztab. Piotr Wojtunik z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. 

Policjanci ustalili, że nissanem kierował mieszkaniec gminy Brzyska. 17-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Młody mężczyzna był pijany, miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Na wniosek jasielskich policjantów i prokuratury prokuraturę, sąd aresztował 17-latka na trzy miesiące. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia – zapowiada asp. sztab. Piotr Wojtunik. 17-latek przyznał się do winy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama