Rzeszów jest w gronie 12 polskich miast, w których 17 września odbędzie się 2. Bieg Charytatywny pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Zapisy ruszą 26 sierpnia.

Uczestnicy biegu wystartują w sobotę o godz. 11:30 – jednocześnie na stadionach lekkoatletycznych 12 miast w Polsce.

W Rzeszowie Bieg Charytatywny odbędzie się na stadionie Resovii przy ul. Wyspiańskiego. Imprezę w naszym mieście poprowadzi Marek Plawgo, były polski lekkoatleta, sprinter i płotkarz.

Tak jak w ubiegłym roku, zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia, z których każde zostanie przeliczone na jeden posiłek dla dziecka. Pieniądze na ten cel przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.

Na najlepsze zespoły czekają nagrody. Limit uczestników na każdym stadionie to 70 drużyn. Zapisy ruszą 26 sierpnia poprzez stronę www.pkobiegcharytatywny.pl.

Bank już teraz zachęca do trenowania oraz do udziału w konkursie fotograficznym. Zabawa polega na przesyłaniu zdjęć z przygotowań do sztafety. Do wygrania są atrakcyjne gadżety biegowe. Szczegóły konkursu dostępne są na portalu Bankomania w zakładce „Biegajmy razem”.

Wybudują siłownie plenerowe

W zeszłorocznej edycji Biegu Charytatywnego 3665 osób w całym kraju przemierzyło ponad 26 tys. okrążeń, dzięki czemu Fundacja PKO BP przekazała 632 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

– Jesteśmy przekonani, że w tym roku zaangażowanie uczestników będzie jeszcze większe – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO BP.

Dodatkowo Fundacja w tym roku sfinansuje budowę siłowni plenerowej, po jednej dla wszystkich miast-gospodarczy Biegu Charytatywnego. W Rzeszowie siłownia powstanie na Olszynkach. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ambasadorką 2. PKO Biegu Charytatywnego została Karolina Gorczyca, aktorka, która zachęca do prowadzenia zdrowego, aktywnego trybu życia.

– Uczestnicząc razem w biegu będziemy mogli zrobić coś dobrego nie tylko dla siebie i naszej kondycji, ale przede wszystkim dla potrzebujących dzieci – mówi Karolina Gorczyca.

Bieg promują także niezmiennie od pierwszej edycji Maciej Kurzajewski, dziennikarz TVP Sport oraz byli lekkoatleci Sebastian Chmara i Paweł Januszewski.

Młodzi też biegają

W tym samym dniu i na tych samych stadionach o godz. 9:00 odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych – finał eliminacji „SportGeneracja”. Jego uczestnikami będą uczniowie szkół podstawowych z całej Polski, również tych, które należą do Szkolnych Kas Oszczędności.

– Głównym celem naszej akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Bieganie jest najprostszą dyscypliną sportu i przynosi dzieciakom wiele satysfakcji, szczególnie jeśli są za to doceniani w takich właśnie zawodach – mówi Paweł Januszewski, prezes Fundacji Wychowanie przez Sport, koordynator akcji „SportGeneracja”.

W każdym mieście wygra 5 zespołów, a zwycięzcy otrzymają pieniądze na zakup sprzętu sportowego dla ich szkół. Okrążenia wybiegane przez uczniów zostaną doliczone do okrążeń pokonanych przez dorosłych uczestników. Fundacja PKO BP przeliczy je na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama