Zdjęcie: zrzutka.pl

Marek Skwara, prezes Szansa 21 Fundacji na rzecz osób z zespołem Downa z Rzeszowa, podejmuje się ekstremalnego wyzwania. W sobotę z okazji swoich 40. urodzin chce pokonać 170 km, by pomóc trzem chłopcom z zespołem Downa.

Marek Skwara swój bieg rozpocznie w sobotę (16 października) o godz. 6:00 w Ustrzykach Dolnych i zamierza go zakończyć w niedzielę (17 października) w Millenium Hall w Rzeszowie. Celem projektu 170/40 jest zebranie 40 tys. zł na rehabilitację trzech chłopców z zespołem Downa: Gabriela z Rzeszowa, Michała z Jarosławia i Przemka z Narola.

– Osoby z zespołem Downa codziennie zmagają się z różnymi trudnościami, z różnymi chorobami współistniejącymi. Ćwiczą ze specjalistami, żeby kiedyś w życiu było im lepiej, żeby byli jak najbardziej samodzielni, żeby nie potrzebowali opieki 24 h na dobę – mówi Marek Skwara. 

Przy okazji projekt charytatywny ma budować świadomość o zespole Downa, październik jest miesiącem, w którym bardzo dużo mówi się na ten temat. Październik miesiącem budowania świadomości o zespole Downa ustanowiono już w latach 80. XX wieku w USA. – Nie bójmy się o tym rozmawiać – apeluje Marek Skwara.

Ekstremalne wyzwanie Marka Skwary ma się zakończyć w niedzielę około godz. 14:00 podczas pikniku charytatywnego organizowanego przez Szansa 21 Fundacja na rzecz osób z zespołem Downa i Millenium Hall.

Piknik rozpocznie się o 12:00 i potrwa do 16:00. W jego trakcie występy Szkoły Rolkowej Wodzu, Szkoły Tańca Sportowego „Aksel”, akrobatów Stali Rzeszów, wspólny trening z Akademią Sportu Chikara, Zumba Kids. Zaplanowano też paradę motocyklową grupy Legion Of Brothers z Jarosławia, atrakcje dla najmłodszych i koncert zespołu The Said.

Piknik poprowadzi Bernadeta Szczypta, dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów. Podczas pikniku odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek na rehabilitację Gabriela, Michała i Przemka.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama