Wizualizacja: pracownia Manecki
Reklama

Rzeszowska firma Bimat zajmie się rozbudową Szkoły Podstawowej nr 13 przy ulicy Skrajnej na osiedlu Staromieście. Ma na to prawie dwa lata.

W przetargu na wybór wykonawcy startowało sześć firm. Miasto przeznaczyło na rozbudowę szkoły 16 mln 855 tys. zł. Do inwestycji dołoży, bo firma Bimat z Rzeszowa, którą wygrała przetarg, za swoją pracę otrzyma ponad 17,5 mln zł. 

– Umowa powinna zostać podpisana w ciągu dwóch najbliższych tygodni – ogłosił w czwartek Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Inwestycja będzie finansowana z miejskiej kasy, ratuszowi nie udało się zdobyć pieniędzy z rządowego „Polskiego Ładu”. 

Prezydent Fijołek zapowiedział też, że roboty ruszą jeszcze tej jesieni. Rozbudowa SP nr 13 i przedszkola ma się zakończyć w czerwcu 2024 roku.

Inwestycja, jak informuje ratusz, będzie się składała się z trzech elementów. Pierwszy to przebudowa istniejącego budynku szkolnego – zmieni się m.in. układ części pomieszczeń kuchni na kondygnacji -1, będzie zadaszonego 

Drugi z elementów to budowa trzykondygnacyjnej części szkolno-przedszkolnej, która będzie połączona z istniejącym budynkiem. Na kondygnacji 0 zaprojektowano świetlicę, sanitariaty, sekretariat i gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne, pracownię fizyko-chemiczną.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na kondygnacji -1 znajdzie się szatnia dla około 310 uczniów, kotłownia gazowa oraz pomieszczenia gospodarcze. Pozostałą część tej kondygnacji zajmie m.in. kuchnia, która będzie obsługiwać stołówkę szkolną i przedszkole oraz duża jadalnia.

Na kondygnacji +1 będą pomieszczenia przedszkola. Oddziałów przedszkolnych będzie pięć (każdy dla 25 dzieci). Z sal będzie bezpośredni dostęp do sanitariatów. Na tej kondygnacji będą m.in. także dwie sale z magazynem na leżaczki oraz szatnie dla dzieci.

Trzecim elementem inwestycji będzie budowa hali sportowej wraz z zapleczem. Hala będzie spełniać wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

W budynku będą także widownia stanowiąca antresolę oraz magazyn na sprzęt sportowy a także pomieszczenia siłowni, szatni i sanitariatów dla korzystających z hali.

Wizualizacja: pracownia Manecki

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama