Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Zniszczone kwiaty, wiązanki oraz krzyże – taki widok zastały osoby odwiedzające groby swoich bliskich na cmentarzu w Sędziszowie Małopolskim. 

Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 października. Gdy informacja o zdewastowanym cmentarzu dotarła do policjantów z Sędziszowa Małopolskiego, natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Kilka dni temu kryminalni ustalili sprawców znieważenia miejsca spoczynku zmarłych na sędziszowskim cmentarzu. Okazali się nimi 18-letni mężczyzna i 14-letnia dziewczyna. Oboje byli w parku Skrzęczyna, który znajduje się przy cmentarzu. 

– Policjanci ustalili, że tej nocy młodzi ludzie pili w parku alkohol, następnie poszli na cmentarz. 18-letni mieszkaniec Zagorzyc zaczął niszczyć groby. Widząc to, 14-letnia mieszkanka Sędziszowa Małopolskiego również zaczęła dewastować cmentarz – relacjonuje starszy sierżant Wojciech Tobiasz z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

18-lek usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia miejsca spoczynku zmarłych, jak również sprzedaży narkotyków. Młody mężczyzna przyznał się do winy, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, o dalszym losie 14-latki zdecyduje sąd rodzinny.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama