Reklama

Płyty z nielegalnym oprogramowaniem, komputer wraz z drukarką i konsolę do gier zabezpieczyli policjanci zajmujący się walką z cyberprzestępczością. 18-latek sprzedawał w internecie pirackie płyty. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z sekcji do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i wydziału do walki z przestępczością gospodarczą jarosławskiej komendy zajmowali się sprawą kradzieży własności intelektualnej.

Wczoraj (29 października) funkcjonariusze przeszukali dwa mieszkania na terenie powiatu jarosławskiego. Zabezpieczyli komputer wraz z drukarką, służące do nielegalnego kopiowania programów komputerowych, a także konsolę do gry z usuniętymi zabezpieczeniami do odczytu pirackiego oprogramowania oraz płyty DVD, zawierające nielegalne nagrania gier.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 18-latek z powiatu jarosławskiego nielegalnie kopiował gry komputerowe i sprzedawał je w internecie na jednym z portali aukcyjnych. Przeprowadził co najmniej kilkanaście aukcji, sprzedając nielegalnie skopiowane gry na konsolę.

Policjanci przyjęli od przedstawiciela pokrzywdzonej firmy wniosek o ściganie karne sprawcy. Za nielegalne wytworzenie kopii gier komputerowych i ich rozpowszechnianie 18-latkowi z powiatu jarosławskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: