Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Do kilku ciężarówek zaparkowanych na firmowym parkingu w podrzeszowskiej Rudnej Małej włamał się 18-letni obywatel Mołdawii. Zatrzymano go po tym, jak na miejscu włamania zgubił paszport. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!
Sprawą włamań do ciężarówek jednej z firm w Rudnej Małej zajmowali się policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim i z wydziału kryminalnego. Jak wynika z ich ustaleń, w nocy z 23 na 24 maja nieznany sprawca włamał się do 6 zaparkowanych pojazdów. Ukradł z nich nawigacje, radioodtwarzacze, narzędzia oraz szereg innych drobnych przedmiotów.
 
Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia znaleźli mołdawski paszport, który mógł zgubić sprawca. Policjanci ustalili, że właścicielem paszportu jest 18-letni obywatel Mołdawii, który przyjechał do pracy w Polsce.
 
W czwartek, na wezwanie policjantów, 18-latek zgłosił się do komendy. Już podczas wstępnych czynności przyznał się do włamań. Aby szczegółowo wyjaśnić sprawę, młody mężczyzna został zatrzymany. Stwierdził, że do ciężarówek włamywał się pod wpływem alkoholu.
 
– Skradzione przedmioty ukrył i zamaskował trawą, w lesie w pobliżu miejsca gdzie nocował – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. Skradzione przez 18-latka przedmioty policjantom udało się odzyskać a jemu samu postawili zarzut kradzieży z włamaniem. Zastosowano wobec niego dozór policji. 18-latkowi grozi do 8 lat więzienia.
 
(ram)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama