Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Wyniósł z rzeszowskiej drogerii kosmetyki o wartości blisko 500 zł. Po godzinie do niej wrócił. Druga kradzież już mu się nie udała. 19-latek trafił za kratki. 

W środę (12 stycznia), przed godz. 14:00, w drogerii przy ul. Kolejowej w Rzeszowie ochroniarze zatrzymali sprawcę kradzieży perfum. 19-latek z Dębicy dwukrotnie okradł sklep. Podczas pierwszej kradzieży wyniósł perfumy o wartości 499 zł.

– Skradzione perfumy od razu sprzedał przypadkowym osobom – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Zachęcony powodzeniem, 19-latek po godzinie wrócił do sklepu, gdzie ponownie próbował ukraść kosmetyki o wartości 600 zł. Tym razem bez powodzenia. Po minięciu kas młodego złodzieja złapali ochroniarze i przekazali w ręce wezwanych policjantów. 

19-latek trafił do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Usłyszał zarzut kradzieży mienia o wartości niemal 1400 zł dokonanej czynem ciągłym. Mieszkaniec Dębicy mówił, że pieniądze chciał przeznaczyć „na podstawowe potrzeby życiowe”.

– Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje rzecznik Szeląg.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama