Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Pokazy wyszkolenia i musztry, prezentacje sprzętu i wyposażenia, koncerty orkiestr oraz spotkania z żołnierzami polskimi i armii sojuszniczych – to atrakcje podczas pikników wojskowych pod hasłem „20 lat Polski w NATO”. Piknik będzie też w Rzeszowie. 

9 marca (sobota) o godz. 11:00 w 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju rozpoczną się pikniki wojskowe pod hasłem „20 lat Polski w NATO”. Będą one stanowić część oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski do NATO w 1999 r. O 13:00 nastąpi ceremonialne podniesienie flagi RP oraz NATO i zostaną odegrane hymny Polski oraz Sojuszu.

Pikniki wojskowe zorganizowane zostaną w formie „otwartych koszar”, dlatego każdy zainteresowany polską armią, służbą wojskową oraz historią naszej współpracy wojskowej w NATO, będzie mógł 9 marca swobodnie wejść na teren jednostek wojskowych.

Dla gości przygotowano liczne atrakcje: pokazy wyszkolenia i musztry, prezentacje sprzętu i wyposażenia, koncerty orkiestr oraz spotkania z żołnierzami polskimi i armii sojuszniczych. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci oraz tradycyjnego, żołnierskiego poczęstunku.

W Rzeszowie piknik odbędzie się w 1. Batalionie Strzelców Podhalańskich przy ul. Lwowskiej – od godz. 11:00 do 16:00. W programie:

– pokaz sprzętu uzbrojenia ;

– pokaz uzbrojenia i sprzętu wspinaczkowego na hali sportowej;

– punkt promocyjno-informacyjny z uwzględnieniem akcji „Zostań żołnierzem”;

– sala tradycji 1. BSP,

– mobilny punkt poboru krwi;

– występ orkiestry garnizonowej ,

– występ zespołu wokalnego Klubu 21BSP;

– poczęstunek grochówką wojskowa i kiełbasą

12.00-12.20 – występ Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa

12.20-12.40 – występ zespołu wokalnego 21. BSP

12.40-12.50 – przedstawienie na telebimie filmów promocyjnych Wojska Polskiego

13.00-13.05 – podniesienie flagi państwowej, odegranie hymnu państwowego

13.05-13.10 – podniesienie flagi NATO, odegranie hymnu NATO

13.10-13.30 – występ Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa, cz. II

13.30-13.50 – występ zespołu wokalnego 21. BSP, cz. II

13.50-16.00 – udział przybyłych w zorganizowanych przedsięwzięciach

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

 1. No prosze 20 lat bicia piany i co i pikuś : ani nowych śmigłowców, ani nowych okrętów podwodnych- ani jednej nowej korwety czy fregaty, o lotniskowcu nie wspomnę
  Brak przeszkolonych rekrótów ,jakieś dziewczątka z klas wojskowych musztre robią, 90 % nie wie gdzie lufa,muszka,czy szczerbinka, nikt broni nie ma w domu tak jak np.w finlandi,szwajcarji i wielu innych krajach
  To po prostu kpiny jeszcze gorsze jak w 39- r. Wojska 110.000 a jenerałów ze stu a gryzipiórków ilu ?
  A kto nas bedzie bronił – normalnie kabaret może ci sami co w 39 r.
  Normalna masakra – uf !

 2. Kiedy i gdzie mozna bedzie mozna obejrzec te smigłowce zakupione rok temu przez antka?gosc zawsze wie co mowi to pewnie kupił jakies najnowsze w super maskowaniu,ze ich nie widac.

 3. NATO śmiechu warte co to za armia zlepek nieudaczników jak Rosja będzie chciała to przejdzie po NATO jak Tir po kretowce jedyna jaką była armia to LWP i chwała jej bohaterom

Comments are closed.