-12.8 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 stycznia, 2022
„20 lat Polski w NATO”. W sobotę piknik wojskowy w Rzeszowie z...

„20 lat Polski w NATO”. W sobotę piknik wojskowy w Rzeszowie z Mateuszem Morawieckim

7
Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama
Wojskowa grochówka, pokazy militarne i orkiestra garnizonowa – tak w sobotę (9 marca) „Podhalańczycy” będą w Rzeszowie świętować XX-lecie wejście Polski do NATO. Przyjedzie m.in. premier RP Mateusz Morawiecki. 

W sobotę o godz. 11:00 w 20 jednostkach wojskowych na terenie całej Polski rozpoczną się pikniki wojskowe pod hasłem „20 lat Polski w NATO”. Będą one stanowić część oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski do NATO w 1999 r.O 13:00 nastąpi ceremonialne podniesienie flagi RP oraz NATO i zostaną odegrane hymny Polski oraz Sojuszu. Każdy zainteresowany polską armią, służbą wojskową oraz historią naszej współpracy wojskowej w NATO, będzie mógł w sobotę swobodnie wejść na teren jednostek wojskowych.

W Rzeszowie piknik odbędzie się w 1. Batalionie Strzelców Podhalańskich przy ul. Lwowskiej – od godz. 11:00 do 16:00.

Dla gości przygotowano liczne atrakcje: pokazy wyszkolenia i musztry, prezentacje sprzętu i wyposażenia, koncerty orkiestr oraz spotkania z żołnierzami polskimi i armii sojuszniczych. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci oraz tradycyjnego, żołnierskiego poczęstunku – grochówki wojskowej i kiełbasy. 

W rzeszowskim pikniku weźmie udział Mateusz Morawiecki. Premier RP o godz. 15:00 złoży wieniec pod pomnikiem I Pułku Strzelców Podhalańskich AK oraz zapali znicz pod obeliskiem żołnierza poległego w Afganistanie. 

PROGRAM PIKNIKU WOJSKOWEGO 

– godz. 11.00-12.00 – pokaz sprzętu uzbrojenia, pokaz uzbrojenia i sprzętu wspinaczkowego na hali sportowej, punkt promocyjno-informacyjny z uwzględnieniem akcji „Zostań żołnierzem”, sala tradycji 1. BSP, mobilny punkt poboru krwi, występ orkiestry garnizonowej, występ zespołu wokalnego Klubu 21. BSP, poczęstunek grochówką wojskową i kiełbasą,

– godz. 12.00-12.20 – występ Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa,

– godz. 12.20-12.40 – występ zespołu wokalnego 21. BSP,

– godz. 12.40-12.50 – przedstawienie na telebimie filmów promocyjnych Wojska Polskiego,

– godz. 13.00-13.05 – podniesienie flagi państwowej oraz odegranie hymnu państwowego,

– godz. 13.05-13.10 – podniesienie flagi NATO oraz odegranie hymnu NATO,

– godz. 13.10-13.30 – występ Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa cz. II,

– godz. 13.30-13.50 – występ zespołu wokalnego 21. BSP cz. II,

– 16.00 – zakończenie

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

 1. Oczywiscie niemiecki portal rzeszow news umiescil najgorsze z mozliwych zdjecie Premiera. Na zdjeciu schodzi on ze sceny (politycznej?) , ma opuszczona glowe (czuje sie winny za cos?) i ktos mu jakby zaglada w 4 litery (taki niesmaczny zarcik).

 2. po co nam był napad na Irak i Afganistan ?
  Czy już rozliczono autorów tajnych więzień i łamania Praw Człowieka w Polsce co ze śledztwem, które przeniesiono do słynnej krakowskiej prokuratury ?
  Czy flaga Unijna to szmata – co na to bankster ?

 3. NATO śmiechu warte ,nikt z nami nie liczy nikt przez nami portkami nie trzęsie dawniej jak byliśmy w LWP układ warszawski byliśmy potężną armia balo się nas całe NATO a teraz jak ruskie będą chciały to przejdą po tym NATO jak Tir po kretówce taka to dla ruskich przeszkodą

 4. „Premier RP o godz. 15:00 złoży wieniec pod pomnikiem I Pułku Strzelców Podhalańskich AK oraz zapali znicz pod obeliskiem żołnierza poległego w Afganistanie”
  Proszę, napiszcie gdzie znajdują się pomnik oraz obelisk?
  Jakaś dokładniejsza lokalizacja?
  Czy to jest w Rzeszowie?

Comments are closed.