Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Premier RP Mateusz Morawiecki wziął udział w pikniku wojskowym w Rzeszowie z okazji 20 lat obecności Polski w NATO. Piknik odbył się terenie 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich przy ulicy Lwowskiej.

Przez cały dzień mieszkańcy Rzeszowa mogli oglądać m.in. pokaz uzbrojenia i sprzętu wspinaczkowego w hali sportowej, wystąpiła także orkiestra garnizonowa i zespół wokalny Klubu 21. BSP. W trakcie pikniku wojskowi zachęcali do udziału w akcji „Zostań żołnierzem”. Można było też odwiedzić salę tradycji Podhalańczyków oraz oddać krew. Nie zabrakło również kuchni polowej z grochówką. 

Mateusz Morawiecki podczas pikniku obejrzał sprzęt wojskowy, który na co dzień wykorzystują m.in. saperzy, artylerzyści, żołnierze kawalerii powietrznej, czy żołnierze wojsk specjalnych. Premier złożył także wieniec pod pomnikiem 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK i zapalił znicz pod obeliskiem st. chor. Jana Kiepury, żołnierza 21. BSP, który w 2013 roku zginął w Afganistanie. Mateusz Morawiecki wpisał się również do księgi pamiątkowej 21. BSP. 

Rzeszowski piknik wojskowy był częścią ogólnopolskich obchodów 20 lat obecności Polski w NATO. Pikniki odbyły się w 20 jednostkach wojskowych na terenie całej Polski. W ich trakcie podniesiono na maszt flagę państwową i NATO, odegrano też hymny Polski i NATO.

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama